Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új szemüveget kaptam de nem...

Új szemüveget kaptam de nem az igazi. Megszokás kérdése vagy valami nem jó? (részlet lent)

Figyelt kérdés

Csináltattam egy tartalék szemüveget. A régivel és a mostanival is jól látok közelre és távolra is. DE a mostanival valahogy ha mozgok teljesen fura. Mintha mozognának egy picit az álló tárgyak. Ha közelre nézek akkor mintha nem érezném úgy a mélységet mint ahogy kéne. Talán mintha közelibb lenne minden. Bár igaz ez minden szemüvegnél észrevettem ami eddig volt tehát valamennyire természetes, de ennél nagyon észrevehető.

Távolra nem látom jól. Az egyik szememnél a dioptriát "lentebb" vették egy picivel, de ahogy fentebb írtam, közelre és távolra is élesen látok az új szemüveggel, csak ha mozgok akkor igen furcsa.

Annyit tudok hogy a mostani szemüvegemnél nincs cilinder. Ezen múlna?

Esetleg csak "rá kell állnia a szememnek az új szemüvegre"?



2016. aug. 4. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, megszokás kérdése.

7 évig volt meg a szemüvegem, aztán csináltattam újat. Ugyan ezt "éreztem/láttam" mint te. 1 hét múlva már hozzá is szoktam, vagy talán hamarabb is. :)

2016. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez jó hír, de... :)

MA délután kb 4 órát rajtam volt de örültem hogy visszavettem a régi szemüvegemet. Ennyi idő alatt nem szokta meg.

Viszont hogy ekkora a különbség az nem valami jó mert ezt "olyan" ünneplős szemüvegnek akartam, esetleg vezetéshez. A régit dolgozósnak használni. Sajnos a régi 1 éves pont de sok rajta a mikrokarc ("éljen" a műanyag lencse :( másik hátránya meg az hogy vonzza a port :( ) és este főleg vezetéskor zavar a kocsik lámpájánál a "fénycsóva" Így váltogatva nem lesz az igazi :(

2016. aug. 4. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!