Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szem bevérzése?

Szem bevérzése?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon délelőtt munka közben (ülő munkát végzek) kimentem a mosdóba és rémülten tapasztaltam, hogy a bal szemgolyóm fele telibe vörös, tehát nem pár vörös ér látszódik, hanem full véres. Fájni nem fáj, megerőltetni sem erőltettem meg magam. Orvosnál voltam még tegnap délután aki megmérte a vérnyomásom ami 140/80 lett 70-es pulzussal. Izgultam eléggé, gondolom ez is befolyásolta a dolgot, de a békesség kedvéért holnap veszek egy készüléket és itthon is fogom mérni.

Az érdekes a dologban, hogy 4 éve végzek súlyzós edzéseket és az erőlködéstől soha nem pattant el egy ér, most viszont ücsörgés közben igen.

Szerintetek lehet köze ahhoz esetleg, hogy szombaton legénybúcsúban voltam és nagyon sokat sikerült innom (alapvetően egyáltalán nem iszom)? Ezen kívül más nem történt velem ami amúgy máskor ne történne.

Szerintetek lehetne valamivel gyorsítani a vér felszívódását? Az orvos felírt valami C vitamin tartalmú tablettát, de C vitamint alapból is szedek napi 1000mg-ot.



2016. aug. 9. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha voltál dokinál, akkor nyugi. Irritálhatta is valami.
2016. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem szemészeten voltál, akkor oda menj el, nekem egyszer kötőhártyagyulladásom volt amikor bevérzett a szemem. Jobb lenne ha megnézetnéd.
2016. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kötőhártya gyulladásnak lennének más tünetei is, nem? Szemfájdalom, égés, viszketés, ilyesmi. Nálam semmi ilyesmi nincs. Egyébként háziorvosnál voltam, megnézegette, vérnyomást mért és ennyi.
2016. aug. 9. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt semmi más panaszom, csak bevérzett a fél szemem, azt mondta a foki, hogy kötőhártyagyulladás, valamilyen fertőzés és szemcseppet írt fel, másnapra le is ment a pirosság. Plusz magas volt a vérnyomásom, ezt is látta a szememből, így legalább megtudtam.
2016. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kérdeztem a szemcseppet, azt mondta ez nem olyan amit a szemcsepp eltüntet. Gyakorlatilag olyan, mint a bőr alatti véraláfutás, csak a kötőhártya átlátszó teljesen ezért néz ki ilyen durván. Egyébként pont ilyen, mint ennek a srácnak:


https://www.youtube.com/watch?v=MHSkL4cdR3k

2016. aug. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!