Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napi kontaktlencsémet, ha...

Napi kontaktlencsémet, ha hidrogén-peroxidos kontaktlencse folyadékkal megtisztítomk, akkor ha muszáj, többször is használhatom? Vajon hányszor?

Figyelt kérdés
Állítólag a hidrogén-peroxidos kontaktlencse folyadék a szennyeződés 99,9 %-át eltávolítja.

2016. aug. 15. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Akármilyen folyadékkal meg lehet tisztítani a napi lencsét, de a gond vele az hogy az a nap folyamán elveszíti a nedvességtartalmát, azt meg nem lehet pótolni... ezért káros. Ha lencsét akarsz hordani vegyél havit.
2016. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, van havi lencsém. Most az a kérdés, hogy ha muszáj, akkor elvileg megoldható-e?

Nem értem, hogy jön ide az, hogy a napi lencse elveszíti a nedvességtartalmát.

Ha egy napot használom, akkor is elveszíti szerintem. Itt az a kérdés, mi van akkor, ha megtisztítom,

és ezután újra használom. (Pl. mert külföldön vagyok a világ végén, és törölték a járatomat, ezért

nem tudok havi lencsét használni, csak az van, ami van, viszont megtisztítani meg tudom.)

2016. aug. 16. 23:58
 3/3 anonim ***** válasza:

nem, egyrészt, mert nem biztos, hogy megtisztítja, másrészt meg az anyagát is károsíthatja


amúgy meg nem lesz elég nedvességtartalma a használathoz


mellesleg külföldön is van kontaktlencse, nem mellesleg a legtöbb reptéren is

2016. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!