Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hidrogén-peroxid folyadékhoz...

Hidrogén-peroxid folyadékhoz nem tettem közömbösítőtablettát, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap véletlenül a lágy kontaktlencsémhez nem a megszokott közömbösítőszert nem igénylő folyadékot vettem, hanem hidrogén-peroxid oldatot, amihez egy közömbösitő tablettát is be kell dobni. Én viszont a kapkodásban nem vettem észre, hogy ez másfajta folyadék, nem is használtam a neutralizáló tablettát, így ma reggel azt hittem megvakulok úgy égett a szemem. Leesett miről van szó, ezért bedobtam a tablettát, de most egyelőre szemüvegben jöttem dolgozni. Vajon ha most kontaklencse már a semlegesített folyadékban ázik, akkor néhány óra múlva már használható lesz, vagy a nem semlegesített hidrogén-peroxid tönkretette a kontaktlencsét?

#folyadék #kontaktlencse #neutralizáló #közömbösítő tabletta #kibaszottul éget
2014. aug. 8. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kontaktlencse a gond, hanem a szaruhártyád. Menj el szemészhez, hogy nézze meg, nem lett-e sérülés a szemeden.
2014. aug. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szemem azóta már viszonylag rendben van. A kérdés az, hogy kontaktlencse rendbejön-e, ha most már rendes közömbösített folyadékban hagyom. Végülis a válaszod alapján a kontaktlencse nem szenvedett el sérülést, csak a szemem.
2014. aug. 8. 09:15
 3/5 A kérdező kommentje:
a neutralizáló tabletta után már jó lett a korábban égető lencse.
2014. aug. 12. 07:38
 4/5 anonim ***** válasza:
inkább kuka az a lencse
2014. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
még mindig ugyanazt a kontaktlencsét használom, tényleg nem tette tönkre. Attól függetlenül, ha bárkivel ilyen történik szemorvoshoz menni nem butaság.
2014. szept. 4. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!