Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse viselők segítség...

Kontaktlencse viselők segítségét kérném! (? )

Figyelt kérdés
2 hónapja van csak kontaktlencsém, az első ugye a próbalencse volt. Havi lencsém van, 3 pár egy csomagban. Az első párral (a próbalencsével) nem volt semmi gond, végig tudtam hordani, viszont a második 1 hét után megrepedt majdnem teljesen ketté, a harmadik szintén 2 nap után. Mit lehet ilyenkor tenni? Mással volt már ilyen? És erre vállalnak garanciát? Mert azért nem szívesen dobok ki ennyi pénzt az ablakon.

2016. aug. 17. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól használtad? Nem száradt ki? Esetleg próbálj ki másik márkát.
2016. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, velem ilyen szerintem soha nem fordult elő 10 év alatt, amíg lágyat hordtam. Menj vissza az optikába a bizonyítékokkal és váltsatok másik márkára. Én Bausch and Lombot és Cibát hordtam, ezek soha nem szakadtak el és gondolom te is rendeltetésszerűen használod. Spórolós tipp: ha találsz egy megfelelő lencsét és minden görbületet, dioptriát tudsz, akkor sokkal olcsóbban megrendelheted neten a lencséidet.
2016. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy használtam mindegyiket, nem is száradt ki, de azért köszi. :)
2016. aug. 17. 20:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így egyszer. Egy csomagban 2 lencsével is egymás után úgy jártam, hogy pár nap után elszakadtak. Én akkor visszamentem az optikába. Garancia nem nagyon van rá, viszont rendesek voltak velem, kaptam két lencsét ajándékba, valahogy lepapírozták. Mondjuk akkor én már évek óta vásároltam ott, ha te új ügyfél vagy, nem tudni, mennyire lesznek segítőkészek, de meg kell próbálni.
2016. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megtartottam direkt, csak azért ha olyan az optikus, akkor mondhatja hogy így jártam, biztos szarul használtam. Ez UltraFlex premier, de mivel az első lencsém, ezért nem én kértem ezt a márkát,hanem alapból ilyet rendeltek az optikában. Akkor ott tudok szólni, hogy milyet szeretnék rendelni?
2016. aug. 17. 21:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát az egyik dolgozót ismerjük, szóval remélem segítenek majd. Csak azért így az elején elég elrettentő eset, de én ragaszkodom a kontaktlencséhez.
2016. aug. 17. 21:02
 7/11 anonim válasza:

Milyen márka? Nekem még anno a próbalencsém volt szar. Nagyon keveset iszok és kiszáradt a szememben. Az első 3 havi adagot már neten rendeltem. Kiterjesztett viselésű biofofinity toric. Az egyiket például elfelejtettem lecserélni és kb. 10 nappal tovább hordtam, mint kellett volna. Fel sem tűnt.

Szerintem is menj el az optikába, ahonnan rendelted és mutasd meg. Aztán, ha visszakapnád esetleg a pénzed, nézz körül neten. klasszisokkal olcsóbban megkapod, mint a patikában.

2016. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
UltraFlex premier a márkája. Én is keveset iszok, de nem éreztem hogy kiszáradt volna, nem volt semmi előjel.
2016. aug. 17. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 éves korom óta hordok lencsét, azaz immáron 18 éve, és bizony előfordult jó párszor, hogy elszakadt a lencse. Ilyenkor általában egy félévben egyszer adtak az ofotértben pótlencsét. Nem tudom, te hol szoktál vásárolni, én az eoptikát ajánlom, minden feleannyiba kerül, mint pl. az ofotértben, és tök ugyanazok a termékek. (Ezek egyébként külföldön is sokkal olcsóbbak, pl. a Kanári-szigetekről ipari mennyiségben hoztam a lemosófolyadékot, annyival olcsóbb volt, mint itthon.)
2016. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ultraflex = Biofinity

Az egyik legjobb minőségű lencse ami jelenleg kapható, szóval nem hiszem hogy ezzel lenne gond.

Nincs nagy/éles/szögletes körmöd ami miatt szétmehetett a lencse? Vagy ócska tok is árthat, érdemes a nagyobb fajtákat használni, aki kb 2x akkora mint a lencse. És sose a szélén horgászd ki a lencsét, mert a műanyag felsértheti.

Előfordultak velem ilyenek, azért írom, leggyakrabban a körmöm árt a lencséknek. Pedig vigyázok nagyon vele.

2016. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!