Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van, hogy ha nincs...

Miért van, hogy ha nincs rajtam a szemüveg hosszabb ideig (pl. strandon nem veszem fel), kitisztul a látásom és sokkal jobban látok?

Figyelt kérdés
-3.5-ös szemüvegem van.Ha

2016. aug. 27. 22:15
 1/7 anonim válasza:
Utána mikor felveszed a szemüveged látsz tisztán vagy ha nincs rajtad semmi?
2016. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Yabu ***** válasza:

Nekem mamám szemész volt, és nekem mindig azt mondta, hogy vegyem le a szemüvegem, és tornásztassam a szemem. Ez alatt azt értette, hogy keressek ki egy hozzám közel, és egy jóval távolabb eső tárgyat, és hol erre, hol arra nézzek, ami eredményként egy idő után ugyan olyan tisztán láttam a messzebb lévő tárgyat, mint a közelit. (Messzire láttam rosszul)

Aztán egy idő után ugyan azt tapasztaltam amit te. Levettem, és egy idő után jó lett. Viszont mikor visszavettem, majd megint le, utána megint várnom kellett mire újra jobb lett. Ezért úgy döntöttem, nem fogom hordani, így kb egész nap úgymond tornásztatom a szemem, ami persze csak szemüveg nélkül hatásos. Mostmár egyáltalán nem hordom, évek óta, és tavaly előtt mikor legutóbb szemésznél voltam, javult a látásom, gyengébb szemüveg kellett volna, de mivel úgyse használnám, nem vettünk újat.

Most olyan fél éve meg a suliban a védőnőnek mikor mondtam a látásvizsgálatkor, mondta, hogy pont azt akarta javasolni, hogy ne hordjam...

2016. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minél látsz jobban? Mekkora távolságról tudsz elolvasni egy könyvet?
2016. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erről papoltam itt már többször is, amikor egyesek -0,5 meg -1 -es szemüvegekkel korzóznak, mert maximalisták, meg hogy nélküle romlik. Romlik a fenét.
2016. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
-3,5-ről magyaráz a kolléga, anélkül meg 3 méterről már nem lehet megismerni egy embert vagy 40 centiről nem lehet elolvasni egy könyvet.
2016. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha leveszem a szemüveget,utána.Ha órákig nincs rajtam,nagyon kitisztul a látásom.Nem látok olyan jól,mint szemüveggel,de volt,hogy az (társasházi ház) ablakból kinézve igaz erőlködve,de elbírtam olvasni az autó rendszámát.De csak akkor jön ez elő,ha órákig nincs rajtam és lehetőleg ha a szabadban vagyok.Gondolom mert ott nagyobbak a távolságok,mint a 4 fal között
2016. aug. 29. 00:47
 7/7 anonim ***** válasza:
A napi kétszeri szemtorna és a 2 sárgarépa tényleg használ. nekem 1 hónap alatt 0,5 dioptriát javított.
2016. szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!