Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális, hogy oldalt torzít...

Normális, hogy oldalt torzít a szemüveglencse?

Figyelt kérdés
Új szemüveget csináltattam, és ha egyenesen nézek előre, akkor tiszta, éles a kép, viszont amint egy nagyon picit is elmozdítom a szemem befelé, egyből nem éles a kép. Ezt az erősebbik szememnél figyeltem meg, a gyengébb szemem tökéletesen éles. (+6, +7,25) Ez távolnézésben nagyon zavar... Nem tudom hogy menjek-e vissza az optikába, 230.000 Ft-os szemüveg, szeretnék vele tökéletesen látni. Tapasztalt már valaki ilyet?
2016. szept. 14. 09:37
 1/2 kebot válasza:
Az általad leírt torzítás természetes dolog, pláne nagy dioptria esetén. Ugyanakkor a te esetedben, ha ennyire zavaró kis elmozdítás esetén is, elképzelhető valami mechanikai hiba, akár csiszolás miatt, akár a szükségesnél jobban hajlik a szemüveg. Mindenképp menj vissza, ott meg fogják nézni, és kiderul.
2016. szept. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm,


Közben olvasgattam még róla, és nem pozitív dolgokat... Valószínűleg a vékonyításnak köszönhető...


Megfigyeltem, hogy ha a szemem egy pontra fókuszálom, és mozgatom a fejem, egészen kimehet a szemüveg külső sarkáig, viszont ha a belső széle felé fordítom, akkor elkezd keményen torzítani. De ez csak az egyik szememnél fordul elő, a másiknál (+7,25) szinte végig éles a kép.

2016. szept. 14. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!