Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ettől lehet valami bajom?...

Ettől lehet valami bajom? Hogy kisebb dioptriás szemüveget használok?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=uuKB7yZrzTo


Ebben a videóban említi az ember, hogy ha állandóan az optimális dioptria van akkor a szem izmok nem dolgoznak annyit és "elalszanak". Pl ha eddig este nem látott, de hord szemüveget aztán már nélküle reggel sem lát annyira hozzászokik hozzá. Én is ezt vettem észre magamon...

6,5 ös most a szemüvegem, és kontaklencsét is használok sportnál. De ha itthon vagyok, nem dolgozok, nem TV zek, hanem pl kerti munka, vagy mint most a gépezés, ide elég nekem az 5,5 ös régi szemüvegem is. Ez milyen hatással lehet a szememre?

Szóval ha nem TV zek akkor itthon tökéletes nekem az 1 dioptriával kisebb is, és akkor a másikat nem is hordom, azt inkább csak ha munkában vagyok.

Ha valakit érdekel a téma és van ideje, belenézhet a videóba és arról is érdekelnek a vélemények.



2016. szept. 23. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig elmondom, ugyanezen okból, hogy -1 esnél kisebb szemüveget nem szabad hordani, de egyesek nem bírják ki, hogy 80 méter helyett csak 60-ról látnak egy rendszámot.
2016. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De te ugye nem vagy szemész...az orvos meg azt mondja, hordjam...

Az én véleményem meg az, hogy a szemünk tevékenység, meg napszak függő.

2016. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából én is ezt mondom, amég suliba jártam oda nekem az erős kellett, hogy lássam a táblát, és ugye ez okból egész nap rajtam volt.

De pl számítógép előtt előtt ülök, úgy közelre mintha jobb lenne egy fokkal kisebb is.

2016. szept. 23. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha gyengébb a szemüveg, azzal nem lehet problémád. Az erősebbtől megfájdul a fejed és leveszed, de tévhit, hogy ellustul a szem, vagy romlik azért, mert szemüveget hordasz...
2016. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem a szem lustul el, hanem az agy.
2016. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!