Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most akkor hány dioptriás a...

Most akkor hány dioptriás a szemem?

Figyelt kérdés
Voltam szemészeten mert a régi szemüvegem már gyenge, -4,25-öt mértek, de -3,75ös szemüveget írtak fel. A 3,75ös-ben is jól láttam, le tudtam olvasni a számokat de akkor mi volt az a 4,25? A kontaktlencse magasabb dioptria lesz?
2016. okt. 6. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Kontaktlencsénél kisebb dioptriával számolnak, mivel az teljesen a szemen van rajta. A szemüveg pedig legalább 1 cm re.
2016. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gép akkor mutatna pontosat, ha teljesen ellazítanád a szemed. Ha nem teljesen a végtelenbe nézel, hanem közelebbre akkor minuszoabb értéket mutat a kelleténél. A pupilatágításban, ideiglenesen "lebénított" fokuszáló izmokkal mért érték az igazi. Nem is értettem soha, hogyha van pupillatágítás (szemcseppel) miért előtte mérik be a szemet.


A kontaktlencse általában kisebb dioptria mint a szemüveg rövidlátásnál, mivel a kontaktlencse közvetlenül a szem felületén fejti ki a hatását.

2016. okt. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!