Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Allergiás kötőhártya gyulladás...

Allergiás kötőhártya gyulladást, hogy akadályozzátok meg?

Figyelt kérdés
Kérdésem azokhoz szólna akiknek szokott lenni allergiás kötőhártya gyulladásuk vagy tud valamit a témáról. Nekem kijött tavaly ősszel kétszer, meg idén tavasszal, és most is. Amikor harmadszorra volt begyulladva akkor mentem el szemészetre és mondta a doktornő, hogy ez tuti allergia, de annyira helyi a tünet, mivel más tünetem nem volt, hogy az allergia vizsgálat nem mutatna ki semmit szerinte és felírt egy Opatanol nevű szemcseppet (anti-hisztamin) hogy használjam amíg el nem múlik, Kb. 2 nap alatt elmúlt tőle. Ti, hogy akadályozzátok meg, hogy ne jöjjön ki a reakció? Használtok a szezon alatt folyton szemcseppet? Van más tünetetek is, a kötőhártya gyulladáson kívül? Mire vagytok allergiásak és milyen gyakran gyullad be a szemetek?

2016. okt. 12. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

A ferjemnek parlagfu allergiaja van, persze sok mas tunet mellett (orrfolya, tusszoges, konnyezes stb.) a korohaetya gyulladas is jelentkezni szokott nala. Nalad is valoszinuleg akkor valamilyen allergia okozhatja, attol, hogy "csak ennyi" tuneted van, nyugodtan elmehetsz allergia vizsgalatra, ki fogja mutatni. Viszont uszodaban is ossze lehet szedni bakteriumot es akkor is elojohet.

A ferjem nem hasznal folyamatosan szemcseppet, ezt megelozni nem lehet vagy elojon vagy nem... tavaly pl. nem jott elo neki, most igen, o is hasznalta mar az opatanolt, most tobrex-t irtak fel neki, nem javult a szeme, Debrecenbe a szemklinikara ment el, ott irtak fel neki szteroidos szemcseppet...

erdemes megjegyezni, hogy melyik hasznal es melyik nem.

2016. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!