Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » PRK lézeres szemműtéttel...

Gyrger kérdése:

PRK lézeres szemműtéttel kapcsolatban mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Főleg a műtét utáni időszak érdekelne, hogy hogyan éltétek meg? Gondolok itt a fájdalomra stb.

2016. okt. 25. 02:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig tart míg nem mozdulhat ki az ember otthonról pl. Munka, mozi, utca?
2016. nov. 26. 16:45
 12/14 anonim ***** válasza:

A 3. napos kontrollra már teljsen komfortosan mentem, utána kávéztam. Ha már elmúlt a fényérzékenység, gyakorlatilag bármit csinálhatsz, úgyis érzed majd a határaidat.

Ha sok olvasással jár a munkád, akkor gondban leszel 2-3 hétig, de azért el tudod látni a feladataid.

2016. nov. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Fontos megjegyezni, hogy egyentol is fugg, ki hogy birja. En az elso napos kontrollra csak kiserovel tudtam menni, fenyerzekeny volt a szemem es homalyosan lattam. Ott volt egy fiu, akit velem egy napon mutottek, elotte talalkoztunk is. Neki mar elso nap sem volt gondja, egyaltalan nem volt fenyerzekeny es siman tudott tevezni mar a mutet napjan es semmi fajdalma nem volt, nekem viszont ket napig fajt a szemem. Persze meg o is kiserovel jott elso nap es homalyosan is latott. Az harmadik napos kontrollra mar egyedul is el tudtam volna menni, de biztonsag kedveert meg volt kisero. A fajdalmam addigra megszunt, de pl vezetni ilyenkor nem lehet. Az egy hetes kontrollra viszont mar sajat autoval mentem, habar meg nem volt tokeletes a latasom, de inkabb kozelre volt rossz, igy a vezetesben nem zavart. De ez is egyenfuggo lehet.


Tehat altalanossagban ket-harom napig nem tud az ember kimozdulni, utana mar el tudod donteni, hogy mennyire latsz, mit tudsz csinalni. En ket hetig nem mentem dolgozni, mert szamitogepen dolgozom es a kozeli szamokat nem lattam jol, de kb 7-8 nap mulva mar a kertben tudtam tevekenykedni.

2016. dec. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 ABORG ***** válasza:

sima PRK-t csinaltam, nem volt semmi fajdalom se mutet kozbe se utana, mukonny se kellett, halolajat toltam meg sok tojast ettem (lutein) ezert gyorsan gyogyultam, 2-3.napon mar tudtam gepezni, 7.naptol mar 100%osan lattam 1honap utan meg mar 150%.

LASIK 500k es a lebeny leszakadhat ha eros utes eri a fejed meg tobb mas hosszutavu kockazata is van, ezert csinalnak amcsiba a katonaktak is PRK-t, jah es a PRK csak 270k...

de persze kinek mi.

2021. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!