Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kaphatok-e prizmás szemüvegre...

Kaphatok-e prizmás szemüvegre egész éves testnevelés felmentést?

Figyelt kérdés
1 hete,hogy megvan a prizmás szemüvegem,viszont azt mondta az orvosom,hogy a szemüveget semmiféleképpen nem vehetem le,mert akkor nem lesz semmilyen hatással a szememre,+ fájni fog a fejem és a szemem.(A szemüveg,a szemtengelyferdülésemre lett felírva).Na most ha én beállok tesizni,akkor nem vehetem le a ,és kockáztatom a gyakorlatilag 65 ezer forintos szemüvegemet.Szerintetek ? 18/F

2016. nov. 6. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha megkapod az egész éves felmentést, akkor gyógytestnevelést kell majd csinálnod helyette. Nincs ilyen, hogy a testnevelés mint tanóra megszűnjön számodra.


Nálunk volt egy erősen rövidlátó srác, ő velünk tesizett, kivéve amikor kosár vagy foci volt, ahol ugye a balesetveszély, szemüveg leverése fennáll. Ő akkor futott vagy erősített.

2016. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
67%
Én az egész gimimet felmentve töltöttem!....semmi komoly bajom nem volt csak szimplan nem volt kedvem tesizni...szigoru iskolába jártam de mindig elmentem az ortopédushoz és mondtam hogy futásnál és testnevelés óra alatt fáj a térdem és nem birok futni guggolni meg konkrétan semmit ezért szeretnék felmentést. Mindig adtak egy fél évre aztán visszamentem. Aztán lett ganglionom(csuklón fájdalmas izületi beszűrődés, csak műtéttel kezelhető) és arra már adtak mindig egész évre mert azt mondtam hogy nyáron meg akarom műttetni de addig hanyagolnám a tesit. Egy szó, mint száz, ha tényleg nem szeretnél tesizni megoldod, de ne ilyen hülye indokkal mert csak elintézed, hogy később sem adnak felmentést. A példámat követve gimi végére csak 5-en tesiztünk fiúk közül. Sok szerencsét!
2016. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utólag : Már csak a szemem miatt is kaptam volna felmentést.
2016. nov. 27. 17:06
 4/4 anonim válasza:

13 éve van szemtengelyferdülésem és erre szemüvegem, de az iskolában töltött 9 évem alatt soha nem kaptam emiatt felmentést.

Annyit mondtak, hogy csak saját felelősségre maradhat rajtam a szemüveg, amit fent is hagytam és egyszer izomból szemen is találtak kézilabdával, a szemüveg eltört, a lencse kiesett, a műanyag pedig beleállt az arcomba konkrétan, szóval ha rajtad marad, hiába figyelsz, egy ilyet nem tudsz kivédeni.

2017. aug. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!