Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemműtét (-23) -as dioptria?

Szemműtét (-23) -as dioptria?

Figyelt kérdés
Sziasztok tudom hogy orvoshoz kell fordulnom de gondoltam előtte érdeklődők itt. Lehetséges e ilyen szemmel a műtét? (-23) és (-21,5) valaki tapasztalat a műtéttel kapcsolatban?

2016. nov. 13. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
talán lehet műteni, de elhagyni a szemüveget biztos nem lehet. kb. ilyen 10-es dioptria körül van a határ, amit 100%-an tudnak műteni
2016. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az nem probléma ha nem lehet elfelejteni a szemüveget. Csak legalább lássak is valamit. Igazából a jogosítvány érdekel nagyon de igy 25%-os latassal nem lehet. 19 éves vagyok. De hallottam a késes műtétről is. Ha szükséges több műtét alá is fekszem csak lássak valamit. Sajnos így szemüvegben se látok rendesen. :(
2016. nov. 13. 12:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, ez tényleg jó nagy dioptriának tűnik.

Hátha jár erre sorstárs. Én "csak" tompalátó vagyok (ez igazából idézőjel nélkül is tényleg csak: tisztán látok, de a térlátás nem létezik számomra emiatt. plusz a látóterem is kisebb ebből adódóan), ezt pl. tudom, hogy nem is lehet műteni. Neked is igazából konkrét orvos fogja tudni megmondani. Legjobb az, ha attól érdeklődöd meg aki legjobban ismeri az előzményeid. Tehát, ha van egy állandó szemorvosod, akkor attól.

2016. nov. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
lehet azt műteni meg be lehet lôni 0sra is csak ott a gond hogy a probléma forrása úgyanúgy meg lesz így ha pl most folyamatosan romlik a műtét után is fog és pár év alatt ugyanott vagy.
2016. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jézusom! Te szegény :(

Én - 3-as vagyok, de még ezzel se merészkedem ki szemüveg nélkül az utcára.

Hogyan jutottál idáig? Magától romlik így vagy valami károsodás érte?

2016. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Menj az I.-es számú szemészeti klinikára a Mária utcába. Refraktív sebészeti

szakrendelés

Prof. Dr. Nagy Zoltán Zsolt (a világ egyik legjobb refraktív sebésze) Sokat kell várni, de megéri

Hétköznap

8:00 – 16:00

+36 30 / 200 9995

Hétköznap 12:00 – 16:00

Földszint 033A Beutaló: nem kell Előjegyzés: igen

+36 / 30 200 9995

2016. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezt konkrétan az orvosok se tudják megmondani hogy mitől van. Csak találgatnak. Anyu 7 hónapos terhes volt velem és egy vizaknaba esett oldalbordai törtek el de nem rontgenezhettek. Állítólag akkor uthettem meg a halantekomat és így lettem gyengén látó. Kiskorom óta (5-6 éves voltam) mikor az óvónők észre vették. Akkor már (-10)-es kellett. Akkor a szüleim meg akarták műteni. Rengeteg volt már akkor is a műtét. Anyagilag sose álltunk jól de vettek volna fel kölcsönt vagy valami. De az orvos azt mondta hogy döntsék el mert megvakulhatok a műtét után. Annyira rossz volt már akkor hogy kockázatos volt a műtét. Igen folyamatosan romlik. Van olyan időszak hogy semmit nem romlik aztán második évbe már 1-2 dioptriaval erősebb szemüveg kell.
2016. nov. 13. 16:15
 8/15 A kérdező kommentje:
Az nem gond ha műtét után is romlani fog. Csak lássak legalább valamit. Nagyon rossz hogy szemuvegbe se látok messzire. A legelső padba ülök a suliba a tablatol kb 2 méter. Fehér tábla fekete filc. De így se látom. A tanár 3 szor elmondja hangosan hogy le tudjam írni. De ami a legjobban fáj hogy emiatt nagyon sokan csufolnak. Gyerek korom óta. (szodas szifonnak) hívnak. Mindig azon vannak fenn akadva hogy ennyire rossz a szemem és mégis használok mobiltelefont.
2016. nov. 13. 16:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
szemenként 300 körül már megcsinálják, de ha találsz egy jófej szemészt akkor meg lehet bizniszelni hogy szürkehályoggal diagnosztizáljanak és akkor ingyen van csak akkor kell fizetni ha bi vagy multifokális műlencsét akarsz. Apámnak is így volt -20as volt az egyik -15 ös a másik szeme. Műtét után meg úgy látott szemüveg nélkül mint a sas, aztán amikor beállt a dolog kicsit romlott de lézerrel utánaigazították és utána elég sokáig jó volt de pár év után azért elkezdett romlani a dolog de nem extrémen csak szép lassan.
2016. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nagyon szépen köszönöm a válaszod ez most pozitív biztatás számomra hogy apudnak se volt sokkal jobb a szeme. A pénz nem érdekel mert bármi legyen elő keritem. :)
2016. nov. 13. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!