Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha sárgás (kizárólag) a...

Ha sárgás (kizárólag) a szemeim sarka, és ha lehúzom az ujjammal a "táskákat" ott az a rész, a szemgolyó alja az baj?

Figyelt kérdés
Vagy csak apró erek miatt ilyen, vagy ez normális?

2016. nov. 14. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Laborvizsgálatot kell kérni esetleges bilirubin többlet miatt ill. májfunkciós vizsgálatot valamint hepatitis vizsgálatot. De ezt a háziorvos jobban tudja.
2016. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Májproblémákra utalhat.
2016. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
23 eves vagyok..az epem szokott neha begorcsolni. De hepatitiszt kizartnak tartom, igazabol csak akkor latszik ez a sargas beutes, ha kitagitom a szemhejaimat. Koromnyi vastagsagban csak.
2016. nov. 14. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen menj el háziorvoshoz, nézze meg. Magától csináltatni fog egy vérképet, benne bilirubinnal és májfunkciókkal. Ha a vérkép magas bilirubin szintet mutat, esetleg a májfunkciók rosszak, akkor valószínűleg ultrahangra küldenek el, mellette a megfelelő szakorvoshoz. Jobb ezt előbb észrevenni. Egyébként magas bilirubinszintet (külső jele a sárgaság, sárga szemfehérje, barnás vizelet) okozhat helytelen epeműködés is.
2016. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Vizeletem normal sarga. :) mashol sargas nyomokat nem fedeztem fel magamon, csak ezt az 1mm szeles also szemreszt ami sargas.

2016. nov. 14. 18:04
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező! Minden hiedelemmel ellentétben a jó vizelet szinte vízszerű. Tehát nem a sárga a jó. És a szemben a sárgaság igen is utal valamire. Kis sárgaság, kezdődő betegség... Ne várd meg, hogy a hátad is besárguljon.
2016. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jol van igazabol nem faj semmim, csak az epem nagy ritkan...majd a laborbol kiderul. A vizeletem mindig ilyen volt es egeszsegesnek mondtak eddig. Bocsi es koszi...bar a stilus kifogasolhato. :)
2016. nov. 14. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!