Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen vaknak lenni?

Milyen vaknak lenni?

Figyelt kérdés
Én elég nehezen tudom elképzelni, hogy milyen amikor valaki tényleg nem lát semmit és valahogy úgy képzelem hogy feketét lát mintha valami papír lenne a szeme előtt amitől nem lát vagy más színű. Hogyan lehetséges ezt elképzelni?

2016. nov. 20. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Olyan sötét vagy..
2016. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Próbáld ki a láthatatlan kiállítást, ott kapsz belőle ízelítőt:

[link]

2016. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első elég sötét vagy te ;) Az hogy te hülye vagy és szarsz a dolgokra azt jelenti, hogy engem nem érdekelhet?
2016. nov. 20. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem színes foltok vannak a szemem előtt. Változó, milyen színűek.

Van ismerősöm, aki még fényt lát, de azon kívül semmit, mindössze hatalmas homályt.

Olvastam, egy illető írta, nála a nagy semmi közepén van egy fekete folt.

Egy másik illető írta itt, ezen az oldalon, hogy korábban ő is látott, de mostmár a semmi van a szeme előtt. Nem tudta leírni az milyen, azt mondta, el sem tudta képzelni korábban, hogy van ilyen. Azt írta, hogy világosabb a feketénél, de elmondhatatlan, hogy milyen. Egész pontosan úgy fogalmazott, ha egyszer arra ébredne, hogy a feketeség van a szeme előtt, meglepődne milyen sötét van.

Na, ezt nem szeretném soha megtudni, hogy milyen...

Tehát nagyon változó, hogy milyen vaknak lenni, hogy mit lát a vak, hogy mi van a szeme előtt.

2016. nov. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És a vak vajon el tudja képzelni, hogy mi az, hogy piros vagy zöld ?
2016. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem minden vak szuletese ota vak :)
2016. nov. 21. 19:46
 7/10 anonim ***** válasza:

De aki születése óta az?

És nem arra gondolok, hogy tudja, hogy a pirosat azt pirosnak, a zöldet meg zöldnek hívják, hanem, hogy lát-e illetve el tud-e képzelni mást színt, mint a fekete?

2016. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy született vakkal beszéltem ilyenről idáig...Roppant okos kérdést tettem fel neki: Megkérdeztem, hogy feketét lát?

Természetesen mondta, hogy nem tudja, hisz azt sem tudja, milyen a fekete.

2016. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt kellett volna kérdezni: amit lát, az a fekete, más színt el tud-e képzelni?
2016. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Változó. Nekem egy barátnőm kamaszkora óta fokozatosan vakult meg, először csak aliglátó volt, de ha jól tudom, pár éve már papír szerint is teljesen vak. Foltokat lát, ha elérakok valami tárgyat, azt látja, hogy van ott valami, de arra pl. már rákérdez, hogy milyen színű, és ha odanyúl érte, sokszor el is téveszti. Azt se tudja már megmondani, hány ujjamat mutatom. Régen meg tudta :( Egyébként ő valahogy úgy írta le nekem a saját vakságát, hogy egy fényképre photoshoppal tegyek annyi elmosás effektet, hogy csak színes pacák látsszanak az egészből.

De persze egy születése óta vak ember, akinek az idegpályái sem fejlődtek ki egyáltalán, még ilyen színes pacákat se lát. Nem tudom elképzelni, az milyen lehet. Gondolom, ők azt se tudják, mi is az, hogy "látni".

2017. márc. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!