Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elég sok úszkáló foltot...

Paluska Peter kérdése:

Elég sok úszkáló foltot látok.1-2 éve láttam őket először, most viszont több lett. Amikor hunyorogva nézek nagyon sok kis pötty van előttem. Gyakran fájnak is a szemeim, mintha homok lenne bennük, égető szurkáló érzés. Lehet gyulladás okozta? 17/F

Figyelt kérdés
2016. dec. 16. 17:58
 1/10 anonim válasza:
100%

Először is menj el egy szemészhez is.


Másodszor mennyit ülsz gép előtt? Nekem is volt ilyen problémám. Csökkentettem a napi internet/játék adagot és elmúlt. ;)

2016. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szemészeten is voltam kétszer.

Először azt mondák csak hozzá kell szoknom.

De nem hiszem hogy az égő vérágas szemekhez is hozzá kéne szoknom.

Gép előtt csak hétvégén vagyok.

2016. dec. 16. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveget viselsz? Rövidlátóknál szokott ez előfordulni, hogy üvegtesti homályokat lát. A szúró, égető érzés a szemben conjuctivitisre (kötőhártya gyulladásra) utal. Mindenképpen menj el szemész orvoshoz. Ha kell, akkor másik orvost keress fel.
2016. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szemüveget nem viselek, nem vagyok rövidlátó :)

Voltam szemorvosnál ahol olvasnom kellett.

Akkor kaptam szemcseppeket.

8-9 napig kellett csepegtetnem naponta 4x.

Természetesen újra el fogok menni a szemészetre.

2016. dec. 16. 18:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szemszárazságtól van a homok, égető, szurkáló érzés. A másik problémádra sajnos úgy tudom nincs orvosság. Sok folyadékfogyasztást javasolok. Vegyél magadnak műkönnyet!
2016. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :)
2016. dec. 16. 21:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem szemszárazságom van és ha nem csepegtetek műkönnyet, akkor érzem azt, mintha homok ment volna a szemembe.
2016. dec. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

üvegtesti határhárhya leválás,

nem betegség, nem kezelendő ellenben az úszkáló kis genyók elég kellemetlenek.


google-vel:

üvegtesti határhárhya leválás

vitreous detachment

glaskörperabhebung


idővel a tünetek enyhülnek, de nagyon lassan. Ahogy a levált üvegtesti határhártya távolabb kerül a retinától. mivel fiatal vagy még a tippem kb. 5 év.

2016. dec. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez a gondom.Fokozatosan jelenik meg egyre több és nagyobb úszkáló fekete folt.Van ami csak egy kis pötty de van amelyik háló szerű folt.Ha felnézek az égre akkor rengeteg csillámló foltot látok.És bármerre nézek a látóterembe úszik.Engem marhára idegesít.Jövőhéten megyünk egy komoly kivizsgálásra ezek miatt.Ha gondolod akkor meg írhatom mit mondtak..

16L

2017. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia.

Én már sok szemészetet bejártam, de semmit nem találtak.

Olyanokat mondtak hogy csak meg kell szoknom... De ezt nehezen szokja meg az ember.

Nagyon megköszönném ha leírnád mi volt a szemészeten :)

2017. jan. 6. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!