Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sok telefon és laptopnézés...

Sok telefon és laptopnézés után a tv-n homályosan látom a feliratokat. Miért?

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert hozzászokott a szemed a közelre nézéshez.
2017. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
keress rá a kifejezésre, hogy "akkomodációs görcs"
2017. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az első válaszadónak gratula, mert az a lényeg!

Őt csak pár jó tanáccsal egészíteném ki.

A szemizmaid pontosan olyanok, mint bármelyik más izmod. Ha egy bizonyos szögben tartanád a kezedet, akkor pár óra után fájdalmas lenne megmozdítanod.

A szemed is fókuszál egy adott távolságra, amit egy idő után rögzít, és időbe telik, amíg képes felfogni, hogy az ingerkép közelebb vagy messzebb van.

Az első tanácsom: A laptop, monitor vagy más kijelző mögé helyezz valamilyen gyenge fényforrást, amire úgyis ösztönösen ránézel. Ha ez nem megoldható, akkor pl. egy szeretett személy fényképe is jó! Vagy tudatosítsd magadban, hogy 3-5 percenként valamilyen messzebb lévő tárgyra vess pár másodperces pillantást.

A második: ha esetleg szemüveges vagy, akkor ne vesd alá magad műtétnek! Ezek nem oldják meg ezeket a problémákat! Az izmok öregedése teljesen normális folyamat. Én például -5 dioptriával mentem műtétre, ugyanilyen szeme volt az egyik barátomnak. Ma én viselek szemüveget, Ő meg röhög mert tökéletesen korrigálta az öregedés. Azaz nekem „rövid a kezem” az újsághoz, ő meg szemüveg nélkül olvas.

Ha mégis gondolkodsz a szemműtéten, KÉRLEK(!!!) küldj egy privát mailt, és elmondom, hogy én hogy jártam!

2017. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!