Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddig kell hordanom a szemuve...

Meddig kell hordanom a szemuveget? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
17 éves leszek és utobbi időben, kb 1 honapja észrevettem, hogy néha néha fáj a szemem és már 2-szer fájt a fejem azota, nem biztos, hogy attol... 4 éve játszok egy számitogépes játékot és nagyon gyakran játszok naponta 6-7 orákat, nyáron még tobbet, de most már otthagytam, ahogy észrevettem, hgoy romlik a szemem. Most már naponta talán még 1 orát sem játszok, de félek tőle, hogy kellesz szemuveg mert igyis néha néha mintha furcsa lenne, hogy nézek, nem fáj de nem olyan mint régen, nem tudom jobban elmagyarázni. Nem hiszem, hogy nagyon sulyos a szemem állapota, de ha kivizsgáltatnám és vennék szemuveget, kb meddig kellene hordjam? örökre vagy csak pár évet/honapot? Hálás lennék, ha tapasztalt ember irna (szemuveges ) de mások válaszát is megkoszonném. Esetleg mit tehetek, hogy szemuveg nélkul javitsak a szememen, azon kivul, hogy tobbet nem gépezek soha 1 oránál tobbet...? A válaszokat előre is koszonom!

2017. jan. 11. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ritkán fordul elő, hogy a szemüveges embernek megjavulna a szeme annyira, hogy többet nem kellene szemüveget hordania.
2017. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szemüveget életed végéig, vagy egy szemműtétig kell hordanod. De én pl. időnként szoktam szemüvegmentes napot tartani, amikor egyáltalán nem hordom, mert úgy kényelmesebb, és egyáltalán nem romlik tőle a szemem.

Hordhatsz kontaktlencsét is szemüveg helyett, az sokaknak kényelmesebb.

2017. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ovis koromban szemüveges voltam, aztán megjavult a szemem...

Hála az irodai munkának, egész nap gép előtt ülésnek és annak, hogy a munkáltatók nem tartják be az ilyenkor kötelező óránkénti 10 perces szünetet, megint elromlott a szemem. A számítógép, az olvasás, a nem természetes fény előbb utóbb tönkreteszi az ember szemét.

Sajnos előbb vagy utóbb szemüveged lesz ígyis úgyis, de azért nem a világvége az! Régen még "cikinek" tartották az iskolában, manapság meg már menő. 18 fölött meg már senkit sem érdekel.

2017. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!