Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -5,25 és -5,75-ös szemüveg...

-5,25 és -5,75-ös szemüveg mennyire számít soknak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 14 éves vagyok és felírtak nekem egy ilyen dioptriájú szemüveget. Kellett is már, mert nagyon hirtelen nőttem meg és nagyon el is ment a szemem. Szerintetek ez normális hogy ilyen szintig elment?

2017. jan. 11. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég sok...nem hiszem, hogy a növésednek sok köze lenne hozzá.
2017. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem,hogy eddig mit láttál a világból?Én már -2,25-tel is csak pár méterre látok szemüveg nélkül tisztán.Mikor vetted észre,hogy romlik a látásod?
2017. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már régebb óta romlik, a családban is sok szemüveges volt, de most elég drasztikusan romlott. Azt mondta a szemorvosom, hogy ez ilyenkor normális. Én azt kérdezem tőletek, hogy találkoztatok-e ilyesféle dioptriával?
2017. jan. 11. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Az unokatesómnak 6 körüli,úgy emlékszem,szóval ne aggódj nem te vagy az egyedüli.De lehet,hogy megnézetném a helyedben egy másik szemésszel vagy optometristával is.
2017. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a növekedésed lenne az oka. Nekem tavaly előtti (2015) nyarán volt a szemem -2,5 és -3. Nyáron (2016) már -3 és -3,5. De mostanra megint romlott legalább felet mind a kettő. Az orvosok sem tudják rá a választ miért, 20-22 éves korodban megműtetheted a szemed, utána elméletileg jobb lesz.
2017. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A családomban is elég sokan szemüvegesek. Válaszolva az egyik válaszolónak, már nem az első szemésznél jártunk, és azt mondták hogy ennyi.
2017. jan. 12. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!