Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Igaz, hogy 1-es dioptriára...

Igaz, hogy 1-es dioptriára nem lehet kontaktlencsét kapni?

Figyelt kérdés
Ma mondtam egy barátnőmnek, hogy gondolkozom azon, hogy nyárra kérjek kontaktlencsét szemüveg helyett, hogy ne kelljen állandóan azon szenvednem hogy most a napszemüvegemet vegyem fel, vagy a simát. Erre lehurrogott hogy mit nyafogok, minusz egyes-egy huszonötös szemre nem is lehet kontaktlencsét iratni, az még semmi. (Igen, tudom, hogy számokban annyira nem számit rossznak a szemem, viszont távolra tényleg elég homályosan látok, és ez zavar a mindennapi teendőimben.)Tényleg nem kérhetek kontaktlencsét ilyen dioptriára? Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 2. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
ez hülyeseg! van 1 es is, de egyszerübb lett volna felmész egy webshopba, és megnezed..
2017. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:

Dehogynem kérhetsz. Ha felmész az eoptikára vagy bármelyik oldalra, meg is tudod nézni. 0.25-től lehet bejelölni a lencséket, szóval bármilyen kapható.

Az meg hogy mennyire rossz a szemed elviekben nem változtat azon, hogy szemüvget kell hordanod, ami bizonyos esetekben akadályoz, pl. ahogy írtad is a napszemüvegnél. Szóval a barátnőd előbb nézzen utána, aztán okoskodjon.

Egyébként jobb ha elmész egy optikába vizsgálatra ha még nem volt lencséd, mert nem biztos hogy ugyanolyan dioptria kell, mint a szemüvegedé.

2017. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dehogynem, mikor mentem szemészhez egy srác épp -0.50-es lencsét vett.
2017. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még 0 D is van. Hülye aki olyat vesz :D
2017. márc. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!