Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -11 dioptriára adnak lágy...

-11 dioptriára adnak lágy kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom igen, az egyik tanáromnak 9es volt a szeme, és kapott rá lágy lencsét.
2011. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elfelejtettem mondani hogy tórikus lágy lencsére gondolok nem a simára
2011. szept. 2. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:
nem valószínű, a legtöbb tórikusból nincs -10nél nagyobb, és még azt is elég nehéz lehet megszokni
2011. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
miért nem műteted meg a szemed? Tudom egy kicsit drága, de ha belegondolsz a kontaktlencse is lesz annyi, ha hosszabb távra gondoltad. Én egy éve hordok lencsét és havonta 13000. Mondjuk én napi lencsét hordok, mert nem bírja a szemem a havit.
2011. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
van akinek nem lehet műteni, mert a szemidegek elhaltak
2011. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Adnak. Es k.lencsebol nem is kell megadni a 11 dprat. Am az ofotert halozataban a softlens termekcsaladbol tudnak adni valoszinuleg. De azert erdemes az optikakat megkerdezni.
2011. szept. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Én optikában dolgozom és tudok neked egy kis információval szolgálni :D

Ez úgy működik,hogy bemész,egy vizsgálat szükséges mindenképpen,amiből megállapítják,hogy milyen szemüvegre van szükséged,milyen a szemed,hogy kerülhet-e rá kontaktlencse és milyen jöhet szóba..Ki fognak kérdezni,hogy milyen gyakran szeretnéd hordani.Ehhez mérten fogják megrendelni neked a próbalencséket.Amiket valószínű majd rendelni kell.Amikor megjönnek a lencsék,be kell menned felpróbálni,amit először a vizsgáló illeszt fel neked,ebben el kell egy kis időt töltened,általában fél óra szokott lenni.Utána bemész egy másik vizsgálatra,amikor kiderül,hogy a lencsét bírja-e a szemed,kényelmesnek érzed-e stb..Ha minden rendben,akkor már csak meg kell tanulnod,hogy kell feltenni,meg levenni és ápolni..

Manapság nagyon fejlett a kontaktológia,úgyhogy fognak találni neked lencséket.Ha cylinderes kontaktlencse szükséges,akkor ott van egy határ,ami felett nem lehet,de igaza van az előttem szólónak általában a szemüveg erősebb,mint a kontaktlencse,úgyhogy minden lehetséges :)

Remélem tudtam segíteni!

2011. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hgfds válasza:
"elhaltak a szemidegek" ez nagyon jó.Olyan mint elhalt agyidegekkel gondolkodni.a szaruhártya vastagsága számit retinaállapot, szembelnyomás.ha jó a vizus nehogy megoperáltassad.
2012. júl. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!