Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mivel tudom pótolni a iontaktl...

Mivel tudom pótolni a iontaktlencse tartót és a folyadékot?

Figyelt kérdés
Vidéken vagyok (távol mindentől ahol lenne esélyem venni bármit is, ráadásul már késő is van), és most vettem észre hogy otthon felejtettem a kontaktlencsés készletemet, benne a folyadékkal és a tartóval (meg a tarcsi lencsével és tartóval, szemcseppel és műkönnyel együtt). Nem tudom hogy hova rakjam éjszakára, bent nem akarom hagyni mert kiszárad a szemem, de tudom hogy vízbe se jó tenni, desztillált vizem seincs, max forralni tudok, és most nem tudom hogy mibe rakjam, van valami ötletetek hogy mibe tudnám tenni így hirtelenjében?

2017. márc. 18. 20:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért csak most annyira bepánikoltam hogy átolvasni és kijavítani is elfelejettem
2017. márc. 18. 20:48
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmivel, nem lesz steril, és komoly fertőzést kaphatsz. Viszont van ügyeletes gyógyszertár mindenhol, némi felárért tudnak segíteni szerintem.
2017. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tartót lehet pótolni kifőzött kávéscsészével (voltam kollégista :D ), de a folyadékot semmivel nem lehet elvileg. Én egyszer pótoltam felforralt desztvízzel, mert autóval mentem, és a szemüvegem se volt nálam, a 6D-s szememmel meg senki életét nem akartam veszélyeztetni, de egy kontaktológus szerintem ettől a megoldástól sírva fogná a fejét.
2017. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha elfogadhatóan látsz nélküle vagy van nálad szemüveg, akkor dobd ki. Buktál egy pár lencsét, így máskor nem fogod elfelejteni.


Ha nem látsz semmit nélküle és szemüveg sincs nálad, akkor hagyd bent. Habár nem egészséges, egyszer kibírható, de utána jól mosd meg. Én egyszer bent felejtettem éjszakára, egyszer pedig muszáj volt bent hagynom utazás miatt. Szemüvegem nem volt, a dioptriám meg 6,5 és 8,5...

2017. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!