Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális? Lehet ellene valamit...

Normális? Lehet ellene valamit tenni?

Figyelt kérdés
Lassan 5 éve szemüveges vagyok. -2.5-ös a szemem. Mostanság észrevettem, hogy képeken a jobb szemem kisebb mint a másik. Nem a szemem kisebb hanem a szemhéjam nem "nyílik" ki rendesen, ha jól láttam. Viszont azt is észrevettem, hogy a bal szemem sötétebb barna mint a másik. Mi miatt lehet ez? Vagy csak a szín miatt tűnik ilyennek? Esetleg mert fáradtak a szemeim? Segitsetek légyszi. Nagyon zavaro. Tudok ellene tenni valamit?

2017. ápr. 5. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szemészet, a színe meg adott.

Van, akinek télen világosabb. Én nem vagyok szemüveges, de pl.télen az egyik szemem zöldebb, a másik barnább. Ez adottság-már a szemszín-sokat nem lehet vele kezdeni, bár vannak színezett kontaktlencsék manapság.

2017. ápr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az emberek közel 100% százalékának nem egyformán nyilk ki a 2 szeme.

ékes példa: [link]


a heterókromia is normális jelenség,de macskáknál jobban nézki: [link]

2017. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!