Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Agyvérzésem volt?

Agyvérzésem volt?

Figyelt kérdés
Eggyik este arra keltem hogy nagyon fáj a fejem meg furcsán láttam kimentem cigizni és a tükörbe vettem észre hogy az eggyik szemem eggyátalán nem mozdul ez tartott 10 percig utána jobban lettem.
2017. ápr. 15. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor mar reg halott lennel, de menj el orvoshoz
2017. ápr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Valószínűleg nem.

Több információért:

[link]

2017. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana azért orvoshoz menni.
2017. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nem agyvérzés volt, hanem nagy valószínűséggel ún TIA vagyis csak ideiglenes érelzáródás az agyban. (Tranziens Ischemiás Attak) A TIA és a stroke (vagy szélütés, agyi érelzáródás) között az a különbség, hogy a TIA 24 órán belül elmúlik, míg a stroke maradandó tüneteket okoz.


Bővebb info magyarul:

[link]


Idézet a linkelt lapról:


"Azonban minden harmadik esetben azokban, akiknek TIA-juk volt, később állandó kiesést okozó stroke következik be. Ez általában a TIA-t követően egy éven belül kialakulhat. Ezért minden TIA-t nagyon komolyan kell venni, ki kell vizsgálni. Mindkét esetben a beteget azonnal kórházba kell juttatni."


Szóval én mindenképpen sürgősen orvoshoz mennék, és azonnal leszoknék a cigiről, és rendezném a vérnyomásomat...

2017. ápr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 30 alatt vagy, akkor szinte kizárt. Ideiglenes hasonló problémákat akár frontérzékeny egyének is észlelhetnek magukon, mindenképpen keringési zavar.
2017. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Antipszihotikumokat szedek jelenleg is korházba vagyok valószínű az idézhette elő a szembénulást de sajnos nem változott semmi ugyan úgy nappal fáj a fejem. Mindig jobb oldalon és mintha egy csíkba fájna éles fájdalom belehasít de hosszú ideig az antipszihotikum amit este kapok borzalmas kábaságot okoz a szemem nem birom nyitva tartani a látásom homályos és kancsal is de napközben reggelre helyrejön
2017. ápr. 15. 13:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam hogy éjszaka mégjobban fáj a fejem ha felébredek de ez csak akkor következik be ha rémálmom van vagy vizelnem kell
2017. ápr. 15. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg az orvosodnak.
2017. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi ! Már mondtam ! Azt mondta aki osztályos kezelés alatt áll az nem mehet kivizsgáltatni ct re vagy mri re csak vészhelyzetbe ha agyvérzést kapott
2017. ápr. 15. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ez fura... miért kell megvárni, hogy baj legyen?
2017. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!