Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szűk vagy tág pupillával...

Szűk vagy tág pupillával fókuszál jobban az ember? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az asztigmiám (szemtengelyferdülésem) este fokozottabb, jelentősen rosszabb a helyzet. És nem a fáradtságtól függően, mert télen, mikor már 4-kor sötét van, nagyon rossz a helyzet, nyáron este 8-kor is rendben vagyok. Mesterséges szobai világításnál nagyon rossz, az utcai közvilágításról ne is beszéljünk. Hordok rá szemüveget, de csak este, az némileg javít rajta. Napközben teljesen jól kompenzálódik. Ez összefüggésben áll azzal, hogy este tágabb a pupilla, és nehezebb fókuszálni, mint nappal, mikor szűkebb a természetes fény hatására? Köszönöm a válaszokat! 23/F

2017. ápr. 16. 23:38
 1/4 anonim válasza:
Ha kevés a fény, kitágul a pupilla, ha sok a fény akkor szűkül, de ettől még ugyanolyan jól látsz mindig. Az asztigmiának nincs köze ahhoz hogy világos vagy sötét van, ugyanolyan jól kéne látnod a szemüveggel. (nekem is van asztigmiám, de nincs ilyen problémám mint neked)
2017. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szűk pupillával.

A lyukszemüveg is így csal.

2017. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Minél nisebb a pupilla (tehát kevesebb dolgot érzékel) annál könnyebb koncentrálni valamire.
2017. ápr. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fúh, ennyi hülyét...

Ugyanúgy fókuszálsz mindkét esetben. De asztigmia esetén sokkal rosszabbul látsz tág pupillával, azért mert nem szabályos a szaruhártya alakja. Szűk pupillánál ez nem akkora gond, hiszen akkor csak nagyon kis része "látszik" a szaruhártyának.

2017. jún. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!