Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látom így a fényeket a...

Miért látom így a fényeket a kontaktlencsémmel? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Szóval...lágy lencsével kezdtem, nem vált be a magas dioptria miatt. Most kemény van, de mind a kettőnél ez volt a probléma. Úgy kell ezt elképzelni, hogy ha ránézel egy fénypontra (legyen az egy pici led, vagy beltérben egy villanykörte), olyan fénycsóvák áradnak ki ebből a fénypontból, mintha egy páva szembenézne veled, és a tollait látnád. Ez nappal is van, de este legfőképpen, ami NAGYON ZAVARÓ. Képzeld el, hogy sétálsz a kivilágított utcán, és így látod a lámpákat, az autók fényeit....igazából minden fényt. Miért van ez?

Ezzel most nem vicceltem, ez teljesen komoly.



2017. máj. 6. 22:01
 1/3 anonim válasza:
Szemüvegnél is így van nekem, kontaktlencsét még nem igazán mertem kipróbálni, nekem borzasztó már látni, ahogy valaki rárakja a szemére. Igazából szerintem az ujjlenyomat okozza, elvégre az ujjaddal teszed fel a lencsét és akarva akaratlanul is ottmarad a lenyomat, szerintem az okozza. Mást nem nagyon tudok elképzelni, nem hiszem, hogy hibásan készítették volna el a lencsét..
2017. máj. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. De nekem CSAK félköríves alakban terjed. Ha mozgatom a fejem, akkor másfelé terjed ez az fénysugár...nak mondható valami. Valamikor nem tapasztalom (különleges alkalmak egyike), csak pislogásnál, de az a másodperc törtrésze alatt elmúlik. Az szerintem azért van, mert mozog a kontaktlencse. Az pedig elég gáz, hogyha az ujjlenyomat miatt van. Nekem kemény lencsém van (ahogy fentebb is írtam), úgyhogy elképzelhető. Pedig rendesen megmosom a kezemet is, és a kontaktlencsét is megfelelőlen megtisztítom.

Köszönöm a választ!

2017. máj. 10. 21:17
 3/3 syrin válasza:
Én ma hoztam el a lencséimet, én is fényfoltokat/csóvákat látok. Már illeszteni se volt egyszerű, mert a próbalencsékkel amiket rám raktak is így volt, nem csak simán homályosan láttam. (Lágy lencsével ilyen nem volt, csak néha pici homályosság a széleken.) Neked elmúlt?
2018. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!