Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek milyen napszemüve...

Szemüvegesek milyen napszemüveg lehetőségek közül válogathatnak?

Figyelt kérdés
Tehát az a problémám, hogy szemüvegem van, -2.5 dioptriás viszont néha igányelném odakint pl séta közben, vagy kerti munka közben a napszemüveget. Előfordult már hogy nagyobb napszemüveget rá tudtam tenni a szemüvegre, de valahogy nem az igazi.

2017. máj. 28. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
Régóta léteznek fényre sötétedő lencsék, kérj ilyet!Mint a neve is mutatja, a napfényben besötétednek, és olyanok lesznek, mint a napszemüveg lencséi, de a dioptria természetesen benne marad.A szobában viszont normál szemüvegként "működnek".Nekem olyan is volt,hogy a szemüvegemre kívülről rá lehetett tenni egy napszemüveg lencsét. De ehhez speciális keret kell.
2017. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

- Szemüvegre tehető/csíptethető napszemüveg: ehhez nem kell speciális szemüveg, bemèsz egy boltba ès általában sokfèle mèretben van, találhatsz olyat, ami megfelelő

- ùj szemüveget kèszíttetni mágneses napszemüveg rátèttel

- fènyre sötètedő lencse

- manapság már gyártanak dioptriás napszemüveget. Jártam olyan boltban, ahol bármelyik kiválasztott kerethez meg tudják csinálni.

- kontaktlencse + napszemüveg kombó

2017. máj. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kontaktlencse és fölé sima napszemüveg. Nekem ez vált be. Szemüvegem nekem -2,75 D-s, de szoktam lenni sima napszemüvegben is. Szerintem a 2,5-et tudod nélkülözni is. Persze nem vezetéshez. :)
2017. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!