Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tompalátók! Hogyan láttok a...

Tompalátók! Hogyan láttok a rossz szemetekkel?

Figyelt kérdés

foltokat láttok kép helyett? vagy csak sötétebben? esetleg elmosódottan, homályosabban? mennyire tudtok vele látni, boldogulni a rossz szemetekkel?

Hasonlít arra a jelenségre, amikor az ember a napba néz?/amikor "benyomom" a szemem hogy csillagokat lássak?



2017. jún. 14. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Mindkét szememre rövidlátó vagyok (nem egyforma dioptriával), szemüveg nélkül homályosan látok. Olyan, mint amikor elbambulsz és minden összemosódik a szemed előtt.
2017. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Ez függ a mértékétől is. Nekem csak annyi van, hogy távolra homályosabban látok (olyan mértékben, hogy 2 méterről már homályos egy 5 cm szöveg). 10 méterről tudok már felismerni valakit.
2017. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es

És ennek mi köze a tompalátáshoz ?

2017. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tompalátás az, amikor az agy gyakorlatilag kikapcsolja a rossz, tompalátó szemet, a nagyfokú látás különbség, kancsalság stb. miatt. Ilyenkor nem alakul ki a kétszeres látás, tehát egyik szemeddel nézel csak. A másikkal csak akkor látsz, amikor letakarod a jobbat. Én nagyon homályosan, de látok vele, de a faliórát már nem tudom leolvasni például. Meg az orrom vonala mindig ott van. Azt hiszem +5-ös plusz cylinder a másik meg 1,5 és cylinder. Műtéttel, szemüveggel, kontaktlencsével nem korrigálható, ugyanis az agy ennyi különbséget már nem visel el.

Egyedül akkor van szerencséd, ha kisgyermekkorban észreveszik és akkor a takarásos módszerrel rendbejöhet. Én amúgy nagyon haragszom az egész egészségügyre, szüleimre, hogy egészen 9-10 éves koromig, míg az iskolából el nem küldtek, nem derült ki. Anyukám meg ekkor sem ragasztotta, mert én hisztiztem, meg hogyan tanulok majd.

Meddig tartana az idióta védőnőnek, ami kötelessége lenne, meglátni, hogy valaki gyakorlatilag nem lát az egyik szemével, nem használja. Kötelezővé tenném minden országban a kötelező kisgyermekkorban (2-3 éves) szemvizsgálatot. Ugyanis az a gyakorlat, hogy akinek nem szemüveges a szülei, csesznek rá. A szomszéd fiúnak rendbejött teljesen, mert az apukája színvak és őt elvitték.

Ez az egészségügy szégyene, mondjuk én teljes életet élek vele, de már a jobb szemem is kezd romlani.

Bocs, hogy elkalandoztam.

20/L

2017. jún. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*kétszemes
2017. jún. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!