Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet rajta javítani?

Lehet rajta javítani?

Figyelt kérdés

14 L vagyok, és hát nem látok valami jól. Suliban a táblát látom az utolsó padból is, de ha a bal szemem becsukom akkor a jobbal nsgyon homályosan látok. Ezt először javítani szeretném itthon majd aztán augusztusba csináltatunk szemüveget!

Mikor legutóbb vizsgálaton voltam a olyan 0,6/0,7 körül voltak, de pontosan nem tudom. Van valami tipp hogy itthon tudjam javítani a látásom?



2017. máj. 31. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A szemtornát szokták ajánlani.

[link]

Én is el akartam kezdeni, de így belegondolva nekem érdekes, hogy ha ezt már 1920-ban feltalálták, akkor miért van még szemüveg. De azért egy próbát megér.

2017. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"ha ezt már 1920-ban feltalálták, akkor miért van még szemüveg" - két kérdés:

1. Szerinted a világon mennyi pénzt költenek évente szemüvegre, kontaktlencsére és lézeres szemműtétekre?

2. A bates-módszerrel mennyi pénzt lehet keresni összesen?

Olvastam "szakértők" állásfoglalását a bates-módszerről, nem tudtam, hogy dühös legyek vagy röhögjek. Ilyen állításokkal lehet találkozni, hogy a szem erőltetésétől egy "könny-filmréteg" alakul ki a szemlencsén, amely ideiglenesen kontaktlencseként viselkedik.

Ha egy szemésszel közlöm, hogy közvetlen környezetemben is van, akinek működött a bates-módszer, egyszerűen _hazugnak nevez_; szemtől szembe még nem volt ilyen, de neten már többször is.

Valahol érthető: ki akar X évesen új szakmát tanulni, ha a régi hirtelen fölöslegessé válik? És amíg tanul, miből fog élni?

(Bár érdekes, hogy pl. a fotósok nem folytattak masszív lejáratókampányt a digitális fényképező ellen, pedig laborosok millióinak vette el a munkáját néhány év alatt.)

2017. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szemtorna más izmokat mozgat meg, mint amire szükség lenne. Nem ér semmit. Azt, hogy az agy mennyire domborítja a szemlencsét egy adott távolsághoz, azt az agy dönti el, nem lehet befolyásolni szemforgatással meg ide-oda nézéssel.
2017. máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát próbálgatom majd, bár ha nem gondolok rá akkor semmi gondom nincs!

Köszi!

2017. jún. 1. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!