Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek mennyi az éves kontaktle...

Kinek mennyi az éves kontaktlencse költsége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg +-os szemüveget hordok, és érdekelne hogy egy évre mennyi lenne a költsége a kontaktlencsének. Érdekelne emellett az is hogy kinek nem ajánlott, mik a hátrányai és stb.. Lényegében minden hasznos infó.



2017. jún. 26. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én hátrányt igazából nem tudnék mondani, max. az árát, de nekem minden szempontból sokkal jobban bejött mint a szemüveg. Sokkal kényelmesebb, egyszerűbb (pl. nem is érzed, hogy ott van, nem koszolódik-maszatolódik mint a szemüveg, nem lesz párás stb.) és nekem például nem is áll annyira jól a szemüveg, de ez már egyéni dolog. Havi lencsém van, 12.000/3 hónap (ennél vannak sokkal olcsóbbak is, ki kell próbálni, hogy kinek melyik a legjobb illetve érdemes körülnézni mert sokszor a neten is óriási különbségek vannak az árakban, gyakran vannak akciók is), tehát egy évben 48.000 forint. A folyadékot sajnos nem tudom megmondani mert azt váltogatni szoktam (éppen mi akciós stb.), de nekem például a Rossmann saját márkás folyadéka is bevált, ami 1000 forint körül van, azt hiszem. Ha elmész egy optikába, megvizsgálnak és megmondják, hogy egyáltalán lehet-e kontaktlencséd (megmondom őszintén, hogy nem tudom, hogy ez mitől függ), majd belövik, hogy milyen lencsére van szükséged (dioptria, görbület) és utána majd egyszer lesz egy betanítás is, ahol pedig mindent elmagyaráznak a használatával, kezelésével, hordásával kapcsolatba.
2017. jún. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én netről rendelem,kb.40 000-re jön ki 1 évre a műkönnyel és a tisztító-,tárolófolyadékkal együtt.

Azt,hogy te egyáltalán viselhetsz-e k.lencsét,az optikában vagy a szemésznél fogják megmondani.Az optikában minden kérdésedre választ kapsz,ha úgy döntesz,hogy szeretnéd kipróbálni.

2017. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az befolyásolhat valamit hogy a két szememhez nem egyforma erősségű lencsét használok?
2017. jún. 26. 23:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem,akkor 2 különböző dioptriájú k.lencsét használsz majd.
2017. jún. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Különböző dioptria: Akkor két dobozzal veszel, és kétszer annyi ideig tart.


Én optikában veszem: 12 ezer egy doboz, ami a standard kedvezményekkel 40 ezerre jön ki évente + 5000 körül a folyadék, illetve én még szemcseppet is használok. Egyébként ugyanaz a kontaktlencse, amit én veszek, az interneten feleannyiért megvehető.

2017. jún. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

És az ilyen áron mozgó kontaktlencsék mivel rosszabbak általában? Csak mert ahogy látom elég pozitívan értékelik ezt is.

2017. jún. 27. 06:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Rosszabb az oxigénáteresztô képességük, szóval hamarabb elfárad a szemed, és jobban ki is száradhat. Ezek miatt kevesebb óra/nap hordást szoktak javasolni.
2017. jún. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

amit én veszek az 6000forint 3 havi adag.

6000 x 4 =24.000

A folyadék pedig kb 2000 vagy 2500, nem tudom fejből és 3 hónapig elég is.

Szóval évente 34.000 forint ha használom rendszeresen de mostanában szoktam pihentetni a szemem 1-2 hetet vagy egy hónapot mielőtt új lencséket bontok ki úgyhogy még ennyit se költök rá, na meg nem is pontosan havonta cserélem, van amikor 1,5 havonta.

A hátránya az az hogy aludni nem szabad benne, ha kempingezel és nincs normális kézmosó, szappan akkro nem tudod kivenni(kitudod, de piszkos lesz a lencse és a szemedbe is kerülhetnek baktériumok). Ha sokat használod akkor elkezdhet a szaruhártyád eresedni.

Mindenképp menj szemészhez fél évente és ha úgy látja akkor mondani fogja hogy tarts több szünetet.

2017. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kb 80-90 ezer, ha számlom a bőrfertőenítőt, kéztörlőt, folyadékot, szemcseppet ez 12 pár havi ill 60 pár napi lencse
2017. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezért érdemes megműttetni, én is inkább azt tettem, horror árak elmentek rá.
2017. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!