Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy "megunta" a...

Lehetséges, hogy "megunta" a szemem a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

7 éve használok kontaktlencsét, eddig minden probléma nélkül. Air Optix Night&Day Aqua típus. Volt, hogy többször benne aludtam, nap közben annyira kényelmes és komfortos volt, hogy szinte meg is feledkeztem arról, hogy rossz a szemem. 100%ig semmi problémám nem volt vele egészen körülbelül 3-4 hónappal ezelőttig. Azóta kínszenvedés lett az egész. Olyan szinten kiszáradt a szemem, hogy reggel rettentően fájdalmas felhelyezni a lencsét, utána pedig egész nap irritálja a szememet. Folyamatosan érzem, hogy a lencse benne van, sokszor pislogáskor ide-oda másznak. A látásom homályos. Mindig tartanom kell magamnál eszközöket, mivel van, hogy nap közben munkahelyen, autóban, bárhol meg kell állnom, hogy újranedvesítsem a lencséket. Van, hogy naponta többször. Emlékszem egykor több napot is eltöltöttem velük, mostmár esti órákban a szemüvegre kényszerülök, mert lehetetlen viselni úgy kiszáradnak. Vettem szemcseppet és szemsprayt is de csak rövid ideig a tüneteket enyhítik, ha elmúlik a hatása akkor van, hogy rosszabb mint előtte. A szemeim gyakran pirosak, irritáltak. Új lencsékkel is ez a helyzet a hónap elejétől fogva. Ha egyfolytában (1-2 nap) szemüveget hordok olyan mintha rendbe jönnék, elmúlik a fájdalom, fehérek a szemeim, de ha beteszem a lencséket rövidesen kezdődik elölről. Mi történt?

Lehetséges, hogy nem hordhatok lencsét többé? Túlterheltem/megsértettem a szememet? Járt már így valaki korábban? Segítsetek kérlek! Köszönöm!



2017. jún. 27. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Èn 15 ève vagyok lencsès. Az alàbbiak nekem leginkàbb nyàron jelentkeznek, amikor sok a por, pollen, ès persze a r.hadt klìma mindenhol. Kinyìrja a szememet, szàrad,èg, vörös. Lehet, hogy ha eddig.nem is,most allergiàs lettèl valami pollenre..előfordulhat,hogy egyik napròl a màsikra előjön sajnos. A màsik tippem..bekaptàl egy kisebb fertőzèst ès mindig visszaesel... az exem jàrt ìgy. Teendő: dobd ki az aktuàlis lencsèt ès a tokot is. Vegyèl ùjat,sterilet. Ès legalàbb egy hètig ne rakj be lencsèt ès pròbàlj meg feliratni egy szteroidos-antibiotikumos szemcseppet. (Èn a Tobradex-re esküszöm). Majd ha vègeztèl a kùràval pròbàld az új pàr lencsèt. Ha allergiàd van esetleg hasznàlj Visine cseppet naponta pàrszor vagy műkönnyet szüksèg esetèn,legalàbb a nyàri meleg,poros,pollenes időszakban. Ha nem múlik, azèrt menj el a szemèszetre,nèzzèk meg nincs-e bajod. Jobbulàst! :)
2017. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én szemeim bizony "ráuntak" a lencsére. A kontaktológus szólt, hogy ne hordjam túl a lencséket, pedig ilyet soha nem tettem (féltem a látásom), szóval új típusúra adott (magasabb víztartalmú, nagyobb oxigénáteresztő tulajdonság), de attól is szúrt, viszketett. Nem vagyok allergiás. Mostmár szinte mindig szemüveget használok, néha napi lencsét. A szemész doktornő, akinél megvizsgáltattam a szemem, nagyon-nagyon ellenzi a szem cseppek használatát. Ugyanakkor van olyan ismerősöm, aki kb. 15 éve hord kontaktlencsét, és azt mondja, neki még mindig problémamentes - az ő szemei ezek szerint nem tudják megunni.
2017. júl. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tipikus intolerancia tünetek. Ezért nem kellett volna rendszeresen benne aludni...
2017. júl. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!