Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét hány éves...

Kontaktlencsét hány éves korig lehet hordani?

Figyelt kérdés
Már lassan 6 éve kisebb megszakítással folyamatosan hordok kontaktlencsét, viszont a napokban belegondoltam mi lenne, ha később nem bírná a szemem... A szemüveget gyűlölöm (kényelmetlen, óriásiak a szempilláim és zavaró), nagyon rosszul áll rajtam és rettegek attól, hogy majd 60-70 éves koromban nem fogja bírni a szemem. Nagyon szeretném a hátralévő 40-50 évemet leélni kontaktlencsét hordva. Mitől függ, hogy egy ember meddig hordhat kontaktlencsét és mit tegyek azon cél érdekében, hogy életem végéig hordhassak lencsét? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2017. júl. 1. 16:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de kb 18 évesen (ha nincs a szemnek más betegsége ami befolyásolná ezt) beáll az adott dioptria és ha már egy ideig nem változott a szem, akkor esetleg meg lehet kísérelni a szemműtétet (drága, de eddig csak jó véleményeket hallottam róla), amivel elhagyható a szemüveg/kontaktlencse.

Ha ennyire utálod, akkor érdemes lenne befektetni rá, viszont az öregkori szemromlás miatt ugyancsak kell majd szemüveg/kontaktlencse 60-70 éves korodban.

2017. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!