Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit kell tudni a kontaktlencsé...

Mit kell tudni a kontaktlencsékről?

Figyelt kérdés

Elkezdett romlani a szemem és 1-2 éve szemüveges lettem. Rosszul áll, zavar, utálom, stb...

Kontaktlencsét szeretnék hordani. Neten kutakodtam a dologról, de szinte csak reklámokat találni. Napi kontaktlencse lenne a legjobb, reggel felveszem, este eldobom, de nagyon drágák. Mindkét szemem -2,5-ös. Nézegettem a havi lencséket. Ezeket már 1000 forintért is árulják, 1 db-os kiszerelésben. Akkor kéne vennem ebből 2-t havonta, plusz a folyadék? És mekkora különbség van az olcsó és a drágább lencsék között? UV-szűrőt az olcsóbbaknál is látok. Illetve, a kiszerelés... A legtöbb lencse 3 db-os kiszerelésben kapható. Ez azok miatt van, akiknek más dioptriájú a két szeme? Tehát vesz 2x3 darabot, kijön a páros szám. De, akinek egyforma mindkettő, az egy dobozban megveszi a páros kiszerelést, nem?

Melyiket válasszam? Milyen hordási idővel, hány darabos kiszereléssel, melyik márkát?



2017. júl. 6. 12:28
 1/6 A kérdező kommentje:
És a folyadék?
2017. júl. 6. 12:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Pont most lett kontaktlencsém. A neten én is néztem de néztem de mivel a látásomról van szó optikában vettem. Mindkét szemem más dioptriájú és ezért van ilyen kiszerelésben és nem párban. Nem lehet "egy dobozban megvenni" külön a jobbost és a balost, legalábbis nekem ezt mondták. Hordási idő tekintetében van 2 hetes, 1 hónapos, 1 napos stb... Az egy hónaposat éjszakára is bent hagyhatod csak akkor nem 1 hónapig fog tartani plusz reggel nehezebben nyitod ki a szemed, de ehhez is van már csepp. Márkát most nem tudok mondani, menj el optikába, vizsgáltasd meg a szemed kontaktlencsére is méret miatt *szemgolyód mérete, mert ha nagy leesik ha kicsi begyullad* és ott mindent elmagyaráznak, begyakoroltatják a felrakást és levételt is, plusz ott meg is rendelik.
2017. júl. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj el egy optikába, ott megvizsgálnak, hogy viselhetsz-e kontaktlencsét (őszintén szólva ezt nem tudom megmondani, hogy min múlik...) és ha igen, akkor ismét megvizsgálnak (dioptria, görbület) és megmondják, hogy milyen lencsére van szükséged. Elmondod az igényeidet, pl. mennyit szeretnéd hordani, mikor stb., és ennek megfelelően illetve a paraméterek alapján ajánlanak is neked egy lencsét (márkát, kiszerelése). Majd vissza kell menned, amikor ki kell próbálnod és ha minden rendben van (illeszkedik a szemedre, látsz vele stb.), akkor megmutatják, hogy hogyan kell ki-, betenni illetve hogyan kell tisztítani és minde egyéb fontos infót el is mondanak a használatával kapcsolatban.

Van több fajta kontaktlencse, ha mindennapi hordásra szeretnéd (tehát nem csak alkalmanként, pl. sportoláshoz), akkor a havi lencse a legjobb választás. Ezt egy hónapon keresztül hordhatod és már valóban léteznek olyan fajták is, amiket nem szükségszerű éjszakánként kivenni, bár ezt a legtöbb szakember nem ajánlja. Nekem is ilyen lencsém van, esetenként bent szoktam hagyni éjjelente minden probléma nélkül, viszont jobban szeretem ha kiveszem és nyilván időnként meg kell tisztítani is. Ha egyforma a két szemed, akkor 6db-os kiszerelést válassz, az 3 hónapra elegendő (bár lehetséges, hogy nem minden fajta lencse kapható ilyen kiszerelésben). Valamint igen, meg kell venned mellé a tisztító-tároló folyadékot is, de ez általában 3-4 hónapig elegendő, ebből is lehet kapni több méretű kiszerelést. Van különbség az árkban is nyilván, ez egyrészt a márkán is múlik, de azért az nagy általánosságban elmondható, hogy a drágább kontaktlencsék magasabb oxigénáteresztő képességgel rendelkeznek, ami pedig kényelmesebbé teszi a viselését. Az optikában majd biztosan ajánlanak egyet és elmondják, hogy miért pont azt választották, mi az előnye stb., de ha esetleg te azt túl drágának tartod, akkor szólsz és biztosan tudnak neked ajánlani egy másikat is (azt annyira nem ajánlom, hogy magad válogass, kísérletezgess, bár vannak bátrabbak). Valamint érdemes körülnézni az interneten is, rengeteg akció is van stb., én például 5000 forinttal olcsóbban tudom megrendelni a netről.

2017. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

A havi lencsét sem szabad bent hagyni estére!!! Ne írjál már hülyeségeket. Abból persze nincs probléma, ha 1-2-szer benne hagyod (fesztiválon vagy és nem tudsz kezet mosni este, stb.), de rendszeresen akkor sem szabad.


A lencséket úgy szokás venni, hogy külön egy dobozzal a bal szemnek és külön egyet a jobb szemnek, de ha egyforma a két szemed dioptriája, akkor nyugodtan vehetsz egy dobozzal is a két szemedre, max. hamarabb fog így elfogyni és rendszeresebben kell rendelned.


Márkák: CooperVision, Air Optix a legjobb/legismertebb. Fontos, hogy rendelés előtt menj el optikushoz, ő tudni fogja melyik jó neked és utána az alapján már rendelhetsz magadtól is.

2017. júl. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, elmegyek optikába, de múltkor érdeklődtünk egyben és havi 12000-es árat mondtak...
2017. júl. 11. 12:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 11. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!