Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyenge astigmiára (+0,50)...

Gyenge astigmiára (+0,50) szemüveget kaptam, szédülök, ha leveszem ez normális?

Figyelt kérdés

Csak az egyik szememet érinti, a másik teljesen jó.

+ 0,50 cyl és -0,75 sph. Amikor felveszem, furcsa, még szokni kell. Rajtam volt fél napig, este mikor levettem, nagyon keresztbe álltak a szemeim, kicsit szédültem is. EZ normális?


2017. júl. 16. 16:24
 1/9 TR75 ***** válasza:

Igen. Lehet, hogy kell pár nap, amíg a szemed megszokja a szemüveget.

Ha ez az érzés nem múlik el 1-2 hét elteltével sem, akkor vissza kell menni oda, ahol a szemüveget csinálták, és elmondani, hogy mi a helyzet, mert lehet, hogy valamit elrontottak.

2017. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kint még nem próbáltam, csak bent. Félek, hogy hiányozni fog a napszemüveg :(
2017. júl. 16. 23:08
 3/9 TR75 ***** válasza:

Nyilván így már eső után köpönyeg, de kérhettél volna fényre sötétedő lencsét (bár az gyengébb, mint egy napszemüveg), de csináltathatsz is dioptriás napszemüveget (kis szerencsével a kereted megvan - viszont az is igaz, hogy hozott keretbe nem szívesen csiszolnak be lencsét, és garanciát sem adnak rá, no, meg nem minden keretbe lehet dioptriás lencsét tenni).

Harmadik megoldásként esetleg egy ilyen is megoldás lehet:

[link]

Igaz, ez sportoláshoz ajánlott "szükségmegoldás", de nem olyan szörnyű.

Amúgy a +0,50 cyl / -0,75 sph nem annyira erős, nekem annak idején nem is kellett folyamatosan viselnem a szemüvegemet, azt mondta az orvos, hogy ha úgy érzem, le is vehetem (melóban nem használtam). Ma már erősebbet viselek, most már erősen ajánlott folyamatosan használnom.

2017. júl. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, erről beszéltünk a dokival, de azt mondta, nehezebb megszokni, nem akartam annyira variálni vele. Egyelőre legyen jó idebent, csak ha kimegyek, akkor meg elég rossz, ha nincs rajtam.
2017. júl. 17. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:
A rövidlátóknak az a jó, ha egész nap folyamatosan hordják a szemüvegüket reggeltől estig. Hogy őszinte legyek, nem emlékszem, milyen volt az első szemüvegem az első napokban, szóval nem tudok nyilatkozni arról, hogy normális-e, annyit mondhatok, hogy így lassan harminc év után nekem se levenni, se felvenni, se viselni semmiféle problémát nem okoz. Amikor pedig öt éve először kaptam cilinderes lencsét, az hihetetlenül jó volt, teljesen megszűnt az, hogy estére elfáradt a szemem és volt némi kettős látásom.
2017. júl. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TR75 ***** válasza:

Nekem is cilinderes van, az első szemüvegem talán az első pár órában volt furcsa (néha nem létező bukkanókat próbáltam átlépni és ilyesmi :-Đ ), de aztán megszoktam. És hát nagy előny volt, hogy az utca túloldaláról is felismertem már a rám köszönőket, és a csillagok sem foltok voltak, hanem pontok az égen.

Azzal, hogy a szemüveglencsém fényre sötétedik, nekem semmi bajom nem volt. Eleinte lassabban változik, ezért kevésbé lehet észrevenni, hogy sötétedik a tájkép.

2017. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem azért nehéz hozzászokni, mert amúgy nem nagyon veszem észre, hogy rosszul látok. Csak akkor, ha a jó szemem le van takarva, akkor homályos a másik, és csak távoli feliratoknál érezem.


Azért mentem el dokihoz, nehogy később ez romoljon, ha nem törődök vele. De most bajban vagyok, hogy ilyen nehéz megszokni a lencséket :(

2017. júl. 18. 08:02
 8/9 TR75 ***** válasza:
Szerintem nem nehéz megszokni, a te szemüveged nem is erős, lehet, hogy érdemes lenne visszamenned újra beméretni a szemedet, mert előfordulhat, hogy pontatlan volt az előző vizsgálat eredménye. Ilyen előfordul, nálunk is volt ilyen a családban, garanciában voltak kénytelenek újra elkészíteni a szemüveget az optikusnál, miután kórházban is bemérettük a családtag szemét. Persze akadékoskodtak, hogy így meg úgy, de mondtuk, hogy a kórházi mérés eredményével csinálják újra. És lám, azzal a szemüveggel semmi gond nem volt.
2017. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Olvasgattam a neten (angolul is), és sokan írták, hogy nehezen lehet hozzászokni, van, akinek hosszú hetekbe telt. Kicsit várok még vele.


Azt viszont észrevettem, hogy most 2 napig egyáltalán nem vettem fel, romlott a rossz szemem látása.

2017. júl. 18. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!