Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szememhez fél dioptriával...

Kecskeszárny kérdése:

A szememhez fél dioptriával jobb, vagy fél dioptriával kisebb kontaktlencsét tudnak csak adni. Melyik lenne a leg megfelelőbb?

Figyelt kérdés
A gyengébben nem látok túl jól, az erősebbikben pedig "túl jól" látok. Melyiket válasszam?

2017. júl. 17. 16:22
 1/6 gnoomage ***** válasza:
Milyen dioptria?
2017. júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
miért nemtudnak adni, még negyedes is van. Rendelj a neten, ha nincs az optikában!
2017. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
-0,5-ös kéne. De csak -0,25oset adtak meg -0,75oset. Cilinderes lencse kell. Es azt mondtak nincs olyan
2017. júl. 19. 06:01
 4/6 anonim válasza:

Hogy elsőnek a kérdésre válaszoljak, a gyengébbet, valószínű rosszul lennék egy idő után az erősebben. És ha első kontaktlencse nem is rendelnék vakon az internetről (cilinderes lencsénél elég nagy pénzkidobás lenne, ha nem jön be és azt se árt ha azért biztos megnézik, hogy jobban látsz vele/nem csak saját magad diagnosztizálod.)

De keresnék egy másik illesztőt, mi az, hogy nincs feles?! Az enyém is feles, ráadásul ugyanúgy cilinderes és 3 különböző márkájú lencsében is megkaptam már 0,5-öt a cilinderemmel (csak az ez előttik kényelmetlenebbek voltak.)

2017. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gnoomage ***** válasza:

4# ha egy optikus már megnézte az adatok alapján rendelhet kontaktlencsét, úgy mint az optikában tennék.


Szerintem menj máshova, 1000% hogy van a szemedhez való lencse.

2017. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#5 Persze, és ne vedd kötekedésnek, a saját példámból kiindulva próbáltam tanácsot adni. A kérdésből úgy tűnik ez még csak egy próbalencse lenne, jellemzően doboz nélkül, és próbánál egy jobb helyen azért ránéznek a szemedre pár hét múlva is, nekem pl. az elsőtől nagyon eresedett, a másodiktól állandóan könnyeztem műkönny ellenére is és a harmadik lett a "tökéletes", amit meg se érzek (ugyanolyan görbületű/átmérőjű volt az összes, kettő estében még a gyártó is). Készségesek voltak az üzletben, mindig kaptam 1-1 próbalencsét más típusokból, nem mondták soha, hogy ezt van szokjam meg. Azért ha netről kísérletezek magamnak cilinderes lencsénél min. 30.000 Ft-ba került volna (3*2 doboz).


Abban tökéletesen egyetértünk, hogy keressen más helyet, mert megkérdőjelezem azért annak a hozzáértését, aki azt mondja nincsen feles lencse (bár cilinderben alapesetben tényleg nincs, csak a gyártottakban, elbizonytalanodtam mire gondolt a kérdező).


A legjobb lencsét megtalálni azért kell egy optimetrista, ha megvan nyugodtan lehet rendelni, én is azt teszem.

2017. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!