Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 1 év alatt romolhatott ennyit...

1 év alatt romolhatott ennyit a szemem?

Figyelt kérdés

Tavaly csináltattam szemüveget. -1es és -1,5ös a szemem, eddig nagyon jól láttam vele, viszont az utóbbi időben ismét észreveszem, hogy távolabbi dolgok összemosódnak és többet is fáj a fejem. Mikor nem volt szemüvegem akkor fájt sokat, miután meglett a szemüveg azóta szinte megszűt a fejfájásom.

Lehetséges, hogy 1 év alatt romlott annyit a szemem, hogy új szemüveget kell csináltatnom?



2017. júl. 27. 16:14
 1/5 A kérdező kommentje:
24/f
2017. júl. 27. 16:15
 2/5 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, de menj el szemészetre.
2017. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én is rövidlátó vagyok, távolra szinte alig látok. Homályos minden, nekem most -3-as, és -2,5-es a szemem, 7 éves korom óta vagyok szemüveges, 12 év alatt ez kb a negyedik vagy ötödik szemüvegem. Sajnos a mínuszos szem hajalmosabb a romlásra, de pár évtizeden beül változhat. Pl apumnak is csak olvasáshoz kell, ő is szemüveges volt világéletében.

Majd a szemészeten kiderül, ne várj sokat, a megerőltetés csak ront az amúgy is rossz helyzeten.


L/19

2017. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem kevesebb mint fél év alatt romlott a szemem. Minél előbb menj el szemészetre hogy ne erőltesd, mert hamarabb rosszabb lesz..
2017. júl. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. júl. 31. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!