Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kezdő kontaktlencséző vagyok....

Kezdő kontaktlencséző vagyok. Ez normális?

Figyelt kérdés

vettem egy csomag Alcon Dailies AquaComfort Plus-os kontaktlencsét, lejárati ideje rendben van, bázisgörbületét nézte egy szemész réslámpával, azt monda rendesen illeszkedik..


elhordtam a kontaktlencséket.

Összesen 15 napon át, de azt vettem észre hogy eresedik a szemem 'fehérje' nem vészesen, de azért elég láthatóan. Lehúzva a a bőrt a szemem alsó részénél azt tapasztaltam hogy minimálisan sérgult a fehér rész is.. Semmilyen máj betegségem nincs,és amikor hanyagolnom kellett a kontaktlencsézést mert beteg lettem, az idő alatt teljesen rendbe jött a szemem (1 hét)

Próbáljak más lencsét?

lehet hogy nem bírja a szemem a lencsézést?

Ha hordom ennek ellenére is megmaradhatnak az erek örökre láthatóan?



2017. júl. 29. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbálj másik lencsét, nálam ez vált be :)

De a szemészeddel beszélj előtte, hogy ő melyik fajtát ajánlja.

2017. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az apró erek valószínűleg azért alakultak ki, mert nem jutott elég oxigén a szembe a lencse miatt. Ez lehet azért is, mert nem bírja a szemed a lencsét, vagy túlhordtad. Beszélj a szemészeddel, kipróbálhatsz egy másik típusú lencsét, fontos, hogy minél nagyobb legyen a légáteresztő képessége. Arra pedig nagyon figyelj, hogy otthon szemüvegben légy, minél kevesebbet legyen bent a lencse egyhuzamban.


Egyébként én is amikor mentem vissza kontrollra, túlhordás miatt nekem is kialakultak ezek a kis erecskék, 2 hétig nem szabadozz lencsét hordanom, aztán kaptak egy másik márkájút, amit azóta használok, figyelek, hogy csak akkor legyen bent, amikor elmegyek itthonról/valami esemény van és teljesen megszűnt a probléma.

2017. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!