Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Állami támogatás szemműtétre?

Krist250 kérdése:

Állami támogatás szemműtétre?

Figyelt kérdés
Lehet támogatást kérni az államtól a szemműtétre? Esetleg másféle támogatás?

2017. júl. 30. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokféle szemműtét van. A szürkehályogműtétet TB-re végzik ingyen. Nekem volt retinabevérzésem, a lézeres beavatkozást ingyen csinálták.

Ha lézeres látáskorrekcióra gondolsz, amikor a szemlencséből lenyesnek egy darabot, azt nem támogatják, de vannak helyek, ahol részletre is elvégzik, és amennyibe kerül, azt megspórolod később a kontaktlencsén és az ápolófolyadékon.

Nekem 16 dioptriás a szemem, de még a százhúszezer forintos szemüveghez sem adnak semmi támogatást.

2017. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. jó nagy hülyeséget írtál.

Amúgy elvégzik ingyen a SOTE-n, de csak nagyon speciális esetben: ha két szem között legalább 4 dioptria a különbség (hiszen ilyenkor nem lehet 100%-ra korrigálni szemüveggel) és nem viselhetsz kontaktlencsét valamilyen oknál fogva.

2017. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ilda25 válasza:

Szia. Én most adtam be a kérelmet lézeres szemműtétre. A bal szemem az -6,5 a jobb az -5. Én lelki problémákra hivatkoztam hogy miért nem birok szemüveget viselni. Nem hobbiból akarom megműtetni hanem azért mert rendesen rettegek a szemüveg keretétől. Kontaktlencsét nem bírom használni... Szegeden végzik a műtétet mert ez a kórház benne van a projektbe. Nagyon sok iratot be kell most szerezzek,mivel Szeged nem hajlandó ezzel foglalkozni én pedig nem birok csak úgy kidobni 250 ezer forintot.

Egy ismerősömnek a fele műtétet állta az állam!

Nekem is azt írta a tb e-mailben hogy 4 diopria külöbség kell legyen így hát nem is foglalkoztam vele. Tegnap kaptam egy levelet tőlük hogy küldjek el egy rakat papírt nekik. Szóval akkor csak állnak valamit...

Ha sikerül minden akkor nem felejtek el írni neked.

Olyan május elején tudok választ adni hogy akkor mit is adott nekem az állam.

26/L

2018. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Várom a válaszodat!:)
2018. márc. 30. 15:41
 5/5 Ilda25 válasza:
Nem állja!
2018. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!