Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek érdemes lézeres...

Szerintetek érdemes lézeres szemműtétre gyűjtenem?

Figyelt kérdés

Szemüveges vagyok, szemüvegben jól látok, de már lassan ott járok, hogy ha leveszem, csak tapogatózva találom meg újra (pedig még csak 17 vagyok...)

A kontaklencsétől viszolygok, mert valahogy rossz érzés belegondolni, hogy esténként ott kaparászom a szemgolyómat, hogy lejöjjön.

Nyilván a hiúságom miatt is szeretném, de a fő ok moszmár, hogy szemüveg nélül ne legyek teljesen ,,meglőve".

Szerintetek érdemes egy ilyen műtétre gyűjtenem?



2017. jan. 25. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdemes persze, egyik ismerosom is megmutette a szemet, neki talan mar 3-as koruli szemuveg kellett. Utana latott teljesen jol szemuveg nelkul, illetve most is lat, viszont valamennyit visszaromlott az evek soran.

A dokival egyeztetni kell, hogy mutheto-e egyaltalan, ugy tudom fugg a rosszullatas merteketol.

2017. jan. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként is érdemes gyűjteni, a mai világban pillanatok alatt utcára kerülhetsz. Azt meg majd az adott helyzetben eldöntöd, hogy mire költöd. Szemműtétre vagy másra (ha pl. azt mondanák alkalmassági vizsgálaton, hogy nem műthető).

Én egész kicsi koromtól kezdve a világ beutazására gyűjtöttem. Aztán szemműtétre. Most úgy látom, hogy ha valamire elköltöm azt a pénzt akkor az egy saját lakás lesz (bőven kiegészítve persze). Szóval gyűjteni mindig érdemes.

2017. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező te még nagyon fiatal vagy, úgy hallottam, hogy a növés befejezéséig nem vállalják a mütétet. szerinteem várhatsz még a döntéssel.


Ajánlanám: Vén Péter szemtréner videóit.

Nagyon hasznos tanácsokat mond, légyszi keress rá, és ismerkedj a módszerrel ami csodálatos új távlatokat nyithat neked is. Még az is meglehet, hogy jól fogsz látni

mindenféle beavatkozás nélkül.


https://www.youtube.com/watch?v=eWk2XtKpE_E

2017. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 26. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, én 12 éves korom óta vagyok szemüveges. Mivel én rossz szemészhez jártam, nem írt fel szemüveget, az első padból nem láttam a táblát ezért egyből -2es szemüveggel kezdtem. Most 19 vagyok és -5.25 körül van a bal szemem a jobb meg 4.85 körül.. Nemtudom pontosan azt tudom hogy szemüveg nélkül karnyújtásnyira nem látom az emberek arcát. Szar dolog de én elfogadtam. :) 5 éve hordok kontaktlencsét. Megvagyok vele elégedve. 12 órát lehet benn egy nap és figyelni kell a higiéniára. Eleinte valóban rossz dolog a ki- és bevétele, de nagyon hamar megtanulod. Lehet gusztustalanul hangzik de én már simán nyúlkálok a szemembe szívbaj nélkül. :D Gondolkodtam már én is szemműtéten, de szemműtét után is romlik a szem, igaz akkor nem -5ös szemüveg kéne hanem csak feles, de akkor is kezdődik előröl az egész. :) Szerintem első körbe próbálkozz a kontaktlencsével, 18 év alatt úgysem műtenek szemet.
2017. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!