Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy vegyem ki a kontaklencsét?

Hogy vegyem ki a kontaklencsét?

Figyelt kérdés

Ma voltam optikusnál, még csak a próbalencsét kaptam meg.

Megtanították hogy kell berakni, az nagyjából ment, majd amikor ott tartottunk hogy ki is kéne venni, na az már nem...1 óráig sgenvedtem az optikában mire kijött. Közben kiderült hogy a múltkori vizsgálatot elrontották, ezért új próbalencséért kell mennem jövőhéten, és félek hogy megint bénázni fogok 1 órát. Tud valaki valami praktikát arra hogy viszonylag gyorsan kivegyem a lencsét?


2017. júl. 31. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugy megy hogy nem csippentem össze 2 ujjal, hanem rátrszem az ujjam és a szemem szelső sarkaba huzva kifordul.

Nekem is optikus mutatta, mert annyira kicsi a szemrésem és mélyen ülnek a szemeim hogy képtelen lennék 2 ujjal összecsippenteni, oda se fér 2 ujjbegyem...

2017. júl. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy hogyan veszed ki, csak tudd kivenni. Ez olyan mint mikor tanulsz vezetni és elmagyarázzák, hogy hogyan, hol fogd a kormányt, aztán mikor már megvan a jogsid és vezetsz, akkor úgyis úgy fogod fogni, ahogyan neked kényelmes és kézre áll. Mikor én voltam betanításon, akkor betenni és rögtön be tudtam tenni, nekem is a kivétellel volt egy kis problémám. Elmagyarázta a csaj, hogy tegyem rá az ujjam és húzzam le, majd ott csípjem meg és úgy ki tudom szedni...Hát nekem úgy nem akart menni, eleve rossz volt, hogy a tükörben kb. nem láttam semmit a kezemtől, tartanom kellett a szemhéjam, először az ujjaimat sem tudtam úgy tartani, ahogyan elmagyarázta stb., aztán valahogyan nagy nehezen megküzdöttem vele. Azóta úgy szoktam, hogy csak szimplán nagyra nyitom a szememet, a mutató ujjam ráteszem a lencsére és kihúzom a szemem külső sarkába, ott meggyűrődik és meg is tudom fogni. Próbálkozz vele, otthon majd több időd lesz és ki is tudod tapasztalni, hogy neked hogy a legjobb, de ott sem kell aggódni mert másnak sem megy rögtön elsőre, nekem pl. mesélte a csaj, hogy a nő, aki utánam következett már 6. alkalommal jött betanításra mert nem megy neki, de próbálkozik :)
2017. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!