Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szüleim azt mondják, hogy...

A szüleim azt mondják, hogy ne vegyem fel a szemüveget pedig nagyon jól látok benne, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, fiú, és az utóbbi 2-3 évben.. már nem is tudom, mert nem is vettem észre, nagyon elromlott a szemem, messzire nagyon rosszul látok, minden elmosódva, a minap, felpróbáltam anyukám egy régi szemüvegét, és majdnem könnyeztem, mert kinéztem az ablakon, és mindent TISZTÁN láttam, és nem is tudok mit mondani erre, mert nincs rá szó.. nem tudom eldönteni hogy láttam-e már valaha ennyire jól.Mondtam a szüleimnek, de ők azt mondták hogy menjek el szemészetre, és hogy ne hordjam itthon se a szemüveget, mert rosszat tesz a szememnek.Úgy érzem jobban látok mint egész életemben, nem tudom kivárni a szemészetet, vagy ez tényleg rontja a szemem, mégha tökéletesen látok is benne?

2017. máj. 5. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg ronthatja a szemedet. Nem tudod pontosan, hogy mennyire erős szemüvegre van szükséged. Irány a szemészet, vagy egy optika, ahol végeznek látásvizsgálatot is. Ott pontosan felmérik, mi a helyzet, választasz egy jó keretet, és pár napon belül meg is kapod a szemüvegedet.
2017. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szüleidnek igaza van. Különben érdekesek lehetnek azért...romlik a szeme a gyereknek, de nem viszik orvoshoz...el kell menni rendesen beméretni a szemedet, nem ezer éves szemüvegeket hordani.
2017. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszod, megfogadom! :)
2017. máj. 5. 20:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, elvisznek a szemészetre, előtte meg nem mondtam nekik, mert én is csak most jöttem rá hogy milyen rosszul látok.
2017. máj. 5. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Mások szemüvegét tényleg ne hordd, előbb meg kell vizsgáltatnod a szemedet, hogy bemérhessék a dioptriát. A nem megfelelő lencse csak többet árt, mint használ, még ha úgy is tűnik, hogy jól látsz vele. Ha esetleg kiderül, hogy véletlenül egyezik a dioptriád az anyukádéval, akkor kölcsönveheted az ő szemüvegét.
2017. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!