Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Régen strandoltam (kb.2 éve)...

Régen strandoltam (kb.2 éve) Kontaktlencsével mehetek strandra (nem Balaton, hanem Budapest)?

Figyelt kérdés

Fürdőbe megyek majd (gyógyfürdő, vagy élményfürdő)


Lehet kontaktlencsével menni? Kb. 2 éve nem voltam... kontaktlencsét kb. 6 éve hordok.


Régen strandoltam vele, de mindig vigyáztam, hogy ne érje nagy víz (pl. hullámmedencénél ne menjek bele a legbelsejébe, hogy ne csapjon a szemembe a hullám)


Mostanában viszont csomó mindenen aggódtam.. mármint egészségügyileg, hogy fertőzések meg tisztaság (lehet kicsit tisztasmániás lettem az utóbbi fél hónapban)..


Baj, ha strandra kontaktlencsében megyek? Ti szoktatok?

A szemüvegem nagyon régi, és erős is már... kb. 6 éves a szemüveg, és erős...

(az elmúlt évek alatt javult a szemem :D de csak kicsit. ezért erős a szemüveg.. )


Úszni nem szeretek, a fejemet a víz alá dugni pláne nem... soha nem is szerettem. Meg ugrani se. Csak úgy belemenni, fürdőzni, esetleg hullámmedence, de leginkább nyugiban ülni, vagy szimplán élményfürdőzni.

Csúszdázni se szeretek..


Ha belemenne a víz a szemembe, az okozhat gondot? (az a baj hogy csak 1 pár kontaktencsém van még tartalékba, mert ugye 6-6 darabos egy doboz, és ezen kivül, ami most a szememben van, van még 1 pár. .. régit sem tudok vinni, kidobni ezt meg nem akarom, csak azért mert 1X elmegyek strandra. Régi sincs, hogy betehessem strandra..)


Kell aggódni a bacik miatt? vagy simán bemehetek vízbe?

23/l



2017. aug. 25. 01:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy strandolok kontaktlencsével, mintha a szememen sem lenne. Símán meglehet tanulni úgy vigyázni rá, mintha nem is tudnád, hogy most éppen vigyázol rá.
2017. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!