Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miota megkaptam a jogsimat kb...

Miota megkaptam a jogsimat kb 800-1000km-et vezettem le. Neki merjek vagni ilyen tapasztalatlanul egy Budapest-Balaton utnak?

Figyelt kérdés
Mikor lenne ez a legbiztonsagosabb? Ha hajnalban indulnek? Vagy inkabb ne vagjak bele?

2017. júl. 26. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, neki kell indulni! Az M7-es eléggé zsúfolt tud lenni, ami a ritmusváltások miatt veszélyes. Ha olyan időpontban mész, amikor nem nagy a tömeg, az okos döntés.
2017. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha alkalmasnak érzed magad rá, végj bele. Autópályán (ha azon mész) sokkal könnyebb vezetni, mint mondjuk Budapest belvárosában.
2017. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
miért miféle veszedelmes viszonyok vannak arrafelé, vagy a gépjárműved nem megfelelő mert akkor ne erőltesd
2017. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Valamikor el kell kezdeni. Ahogy az első válaszoló mondta, az autópályán a ritmusváltások a veszélyesek. Nagyon észnél kell lenni. Lehet, hogy mész fél óráig 130-cal, tompul a figyelmed, mert nem történik semmi, aztán egyszer csak megáll a sor és nagyot kell fékezni. Szóval menjél, csak legyél nagyon körültekintő, és tarts rendes követési távolságot. Ne siess, és ha nem érzed magad biztonságban, inkább maradj a külső sávban a lassabb autók mögött, és menj 100-zal. Akkor is odaérsz, csak fél órával később.
2017. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem viccnek szánom, de én éjszaka mennék. El sem hinnéd, hogy milyen kevesen vannak olyankor a pályán. Gyakorlatilag az egész pálya a tiéd.


Egyébként meg Budapest->Balaton nem vészes, egyedül a fővárosból kijöve lesz nagyobb forgalom, de ott amúgy is le van korlátozva a sebesség. Amint kiérsz bp-ről, onnantól már minden megy tempósan.

2017. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom azt az 1000 km-t Pesten vezetted le, ha onnan akarsz most elindulni.

Nem tudom, mennyit mész naponta, vagy milyen gyakran mész, de én 20 km-re lakom a munkahelyemtől, ez sem kevés, az napi szinten 40 km.

Ha már 1000 km-t mentem, főleg városban, az azt jelenti, hogy 25 nap megtettem ugyanazt az utat oda-vissza.

Lámpákkal, kanyarodásokkal, táblákkal, gyalogosokkal, stb... akkor egy egyenes úton haladás már csak ennél könnyebb lehet, ahol nincs jelzőlámpa, nincs gyalogos, tényleg csak amit írtak, hogy mindig légy észnél. De hát ez alap.

2017. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!