Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges hogy rossza a szemem?

Lehetséges hogy rossza a szemem?

Figyelt kérdés

Szóval mostanában eléggé fája szemem. Sokszor úgy érzem hogy egyszerűen nem tudom nyitva tartani. Mindent jól látok legalábbis még nem vettem észre hogy nem látnék valamit viszont tényleg fáj. Lehet hogy szemüveg fog kelleni? Nemsokára megyünk szemészetre, legutóbb 2 éve voltunk akkor azt mondták nem kell. Szóval ez kinek hogy kezdődött? A válaszokat előre is köszönöm. ☺

13/l



2017. szept. 28. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem úgy kezdődött, hogy egy gyerek beleszúrt egy favonalzót a szemembe, ami szépen bevérzett, és elmentünk a szemészetre. Kiderült, hogy amúgy rohadtul nem is látok jól, bármennyire is hittem azt. :D Ennek másfél éve, azóta szemüveges vagyok, meg még fél dioptriát romlott is (bár lehetne rosszabb is, szóval még örülök is).


Szerintem simán lehet, hogy azért fáj, mert rossz és nem hordasz szemüveget, de nem értek hozzá annyira. :( Nekem a fejem szokott fájni, ha sokáig nincs fent a szemüveg.

2017. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2017. szept. 28. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:

13 évesen volt egy szűrés, akkor vették észre, de akkor már én is láttam, hogy nem jól látok. :)

Amúgy figyeld meg, hogy akkor fáj-e, amikor túl sokat mobilozol/gépezel, és ha igen, akkor egyszerű: ne használd olyan sokáig egyfolytában a képernyős kütyüket, mert az nagyon fárasztja a szemet. Akár kell szemüveg, akár nem. És mindig aludd ki magad rendesen, az is alapvetően fontos, ha a szemedről van szó.

2017. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!