Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemgolyóm fehér része...

A szemgolyóm fehér része (szemcsarnok? ), eléggé kékes, már régóta. Esetleg valamilyen vitamin hiány okozza? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ezt találtam neked a neten:


"A csecsemőknek jellegzetesen kékes a szemük fehérje. Amint érettebbé, vastagabbá válik az ínhártya annál fehérebb lesz. Az ínhártyát felépítő rostok szerkezete, rendezettsége javul, érik ennek köszönhető a színváltozás. Idősebb korban bizonyos anyagok lerakódhatnak (pl. koleszterin) amiatt kissé sárgásabbnak fog tűnni a szem fehérjéje.


Nagyon ritkán beszélhetünk a "kék ínhártya (sclera)" betegségről. Ilyenkor későbbiekben is kék marad az ínhártya és emiatt a szeme fehérje. A különböző kötőszöveti örökletes betegségekben fordulhat elő (pl. Marfan szindr. vagy Lowe szindróma), mely során az ínhártya szerkezete nem épül ki megfelelően. A kékes színt az elvékonyodás miatt áttűnő sötét érhártya okozza. Gyakran nem csak ez az egyedüli eltérés a szemben. Szürkehályog, zöld hályog stb. is előfordulhat. Sőt egyéb fejlődésbeli és idegrendszeri elváltozások is észlelhetők. Amint az elején is írtam ezek kimondottan ritka betegségek, melyek egyéb szembetűnő tünetekkel is járnak.


Saját megnyugtatásra érdemes elmenni a szemészetre, hogy kizárjuk az utóbb említett szindrómákat."

2010. máj. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
RÉGÓTA elmehettél volna dokihoz
2010. máj. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy van bened valami szellem és át veszi az uralmat rajtad és amikor az a fehér rész tejesen kék lesz akkor a szellem uralkodik rajtad :DDDDDDDDDDDD
2010. jún. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem faján nézhet ki minden csaj bukik rá szerintem :P

19L

2010. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Fke válasza:
A folyamatos nagymennyiségű fűszerfogygasztás következménye. A fremenek ibadszemnek hívják. Nem ártalmas, de azt is jelenti, hogy már függő, vagy így, ha leállsz a melanzzsal, akkor rövidúton meghalsz.
2010. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. :D a vicceseket is. hát a lányoknak lehet bejön, kár h én is az vagyok. :D
2010. jún. 2. 02:43
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Ja, nem tudtam, hogy Arrakisrol is irnak ide :D Egyebkent LOL valasz :D


19/F

2010. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Fke válasza:

Látszik, hogy idegen vagy... egy fremen úgy hívja: Dűne!

Arrakisnak csak kívülálló nevezné!


20F

2010. jún. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Fke válasza:

Nekem is bejön.


20F, a fremen

2010. jún. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nálunk egy genetikai betegség miatt kék a sclera. Osteogenesis imperfecta miatt. Nálam is kimutatta a gen.-i vizsgálat, de szerencsére nincs tünetem (csak a kék sclera).
2010. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!