Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes lenne új szemüveget...

Érdemes lenne új szemüveget csináltatni?

Figyelt kérdés

A jobb szemem -0.5ös a bal-0.75ös

Vagyis volt

Most a jobb -1es a bal -1.5ös

Annyira nem érzem hogy kéne másik szemüveg, vagyis nyilán kell mert azzal a dp vel jobban látok, de elvagyok ezzel is

Érdemes lenne új szemüveget csináltatnom?

Lehetne ugyanebbe a keretbe takatni azt a dp jű lencsét?

Újat nem annyira szeretnék, mert ezt nagyon szeretem, és még csak fél éves, és maga a keret 45ezer ft volt

14/l


2017. nov. 6. 17:15
 1/3 Higher than the sky válasza:
Szerintem csináltass. Most pont ugyanannyival rosszabb mint amennyi a szemüveged. Elég csak a lencsét cserélni, a keret megmaradhat :)
2017. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi😇
2017. nov. 6. 18:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Eddig nem kellett volna.

-1 alatt szemüveget viselni többet árt, mint használ. Én elhiszem, hogy jobban látsz vele, de elárulok egy titkot: a 0 dioptriás látású emberek is jobban látnak többnyire egy -0,25-ös vagy -0,5-ös szemüveggel és azzal el tudják olvasni a legalsó csík alatt lévő egész apró számokat is (125 és 150%-os látás), de mivel a csík felett lévőt szemüveg nélkül is tudják, önkényesen ki lettek kiáltva jó látású, 0 dioptriás szeműeknek.

2017. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!