Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pluszos szemüveggel normalis...

Pluszos szemüveggel normalis ha homályosan látok távolra?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja csinaltattam szemüveget, mert egy idő utan sajnos fajt a fejem osszefolytak a betűk, meg hasonlók, ha sokat olvastam, vagy gepeztem. +0.5 mindkét oldalt illetve a balnal +0.25 cylinder is van. Kozelre tökéletes, olyan mintha HD ba látnék mindent, es a panaszok se jelentkeznek. Viszont feltűnt hogy távolra minimálisan (tenyleg minimálisan) homályosan, konfurtalanul látok. (Ez meg tegnap a moziban tűnt fel) Kérdésem, hogy ez normalis? Nem kene mindenhova tökéletesen látnom vele?

2017. nov. 20. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A plusszos szemüveg közellátásra, olvasásra való. Távollátás korrigálására mínuszosat írnak fel. Nekem olyanom van. Ha olvasni akarok, leveszem. Szerintem normális, ha olvasószemüveggel nem látsz tökéletesen távolra, nem állandó használatra való! Vedd le!
2017. nov. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ertem! Köszönöm! Csak nekem az optikaban azt tanácsolták hogy hordjam állandóan, amit nem teszek mondjuk.
2017. nov. 20. 09:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg ez elvileg nem klasszikus olvasó szemüveg, hanem távollato szemüveg. 22 éves vagyok, szóval nem a szem öregedés miatt alakult ez ki nekem.
2017. nov. 20. 09:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fura. Nekem is plusszos, 2.5; és 2.75-ös, de már nagyon kis korom óta. Én kontaktlencsét hordok, mert nagyon csúnyán torzítja az arcom a szemüveg, és be is b.zna, ha nem látnék vele távolra is ugyanolyan élesen, mert a lencsét nem lehet csak úgy ki-be kapkodni :D De szemüveggel se volt soha ilyen problémám, sőt, távolra is jobban látok vele. Optikában mondták, hogy mindig hordani kell?
2017. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen azt mondták, csak nem tartom be, mert nem tartom szükségesnek. Lehet az alacsony dioptria miatt van ez, nem tudom. Majd beszélek velük. Köszi a választ.
2017. nov. 20. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:
A távollátó szemüveg nem azt jelenti, hogy távolra (is) jól látunk vele, hanem azt, hogy a viselője szemüveg nélkül jól lát távolra, de közelre nem.
2017. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!