Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális, ha a távollátó...

Normális, ha a távollátó szemüveggel homályosan látok közelre?

Figyelt kérdés
Közelre tökéletesen látok szemüveg nélkül, de szemüveggel nem. Távolra jó.

2016. szept. 1. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Akkor 40 év feletti lehetsz és távolra tökéletes szem esetén is olvasószemüveg lenne szükséges a közeli nézéshez. Mást nem tudok elképzelni mint a szemlencse rugalmasságának csökkenését, de az meg a korral szokott járni.
2016. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam ki a kérdést, 20 éves se vagyok. :) Távolra látok rosszul.
2016. szept. 1. 16:43
 3/13 A kérdező kommentje:
Hogy teljesen érthetó legyen rövidlátó vagyok
2016. szept. 1. 16:43
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem az optikában rontották el a szemüveget, mert - helyett + van a cilindernél.
2016. szept. 1. 16:47
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként ma lett kész a szemüveg.
2016. szept. 1. 16:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Ott reklamálj akkor!
2016. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem az optikában rontották el a szemüveget, mert - helyett + van a cilindernél."


A cilinder egy dolog, a dioptria kell hogy minuszos legyen.

2016. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6. válaszoló: Teljesen igazad van.

7. : "A cilinder egy dolog" Igen, az egy dolog, de nem olyan cilinder van a szemüveg papírjain, mint azon, amit az orvos adott. -1,5 cyl kéne de +1,5 van

2016. szept. 1. 17:11
 9/13 A kérdező kommentje:
És nem látok vele olyan dolgot amit egyébként igen. Értem már miért nem használtam ezt az oldalt.
2016. szept. 1. 17:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Az nem feltétlenül van elrontva, ugyanazt a lencsét meg lehet adni pluszos formában és mínuszos formában is, az optikusok ezek közül az egyiket szokták használni és átírják abba, de attól még lehet ugyanaz a lencse. Persze ha a másik két szám (a dioptria és a szög) maradt ugyanaz, akkor tényleg nem jó :)
2016. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!