Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hordhatok kontaklencsét 13...

Hordhatok kontaklencsét 13 évesen?

Figyelt kérdés
Elég rossz a szemem már most, az órákon is nehezebb így figyelni, de nem szeretnék szemüveget hordani. (Légyszi ne cseszegessetek miatta, ez van és kész, már volt egyszer és nagyon utáltam) Szívesen hordanék kontaktlencsét mert az nem zavar, és megoldódik a baj ha szarul áll a szemüveg de anyukám azt mondta hogy 13 évesen nem lehet még kontaktlencsét hordani mert nem egészséges. Az egyik osztálytársamnak is van mondjuk, de ez most lényegtelen. Tényleg egészségtelen?
2017. nov. 21. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Persze.

Mint ahogy tangabugyit is.


Azért kérdezz meg egy optikust is, mit javasol, mert vagy 10 féle van (és nem a márkára gondolok)

2017. nov. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
nem egészségtelen, hordj nyugodtan, csak tarts be az optikus utasításait
2017. nov. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem anno 14 évet mondott az orvos. Mondjuk leginkább azért, mert addigra megerti a gyerek, hogyne nem szórakozás és felelősségteljesen tudja majd használni. A szemgyulladasom nem játék, amellett hogy iszonyatos fájdalom, simán rá mehet a látás is.

Ha még sosem volt szemüveged, akkor nem fogjak elsőre a lencsét javasolni, mert a szemednek hozzá kell szoknia a korrekcióhoz. A szemüveget leveheted akár 5 percenként is, a lencsét nem olyan egyszerű kiszedni. Én 6 éves korom óta vagyok rövidlátó, 14 éves koromig hordtam szemüveget. Amikor először betettek a lencsét azt hittem megőrülök olyan sokk volt a hirtelen éleslátás a szemüveg nélkül. Hónapok alatt szoktam meg úgy, hogy akkor már egyáltalán nem is éreztem magát a lencsét.

Mindenképp kell szemészeti vizsgálat, hiszen az sem biztos, hogy a szemed egyáltalán alkalmas a lencse viselesre.

2017. nov. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Optikában dolgozom.

Hordhatsz, de szemüveg is kell mellé, mert mindig nem viselheted a lencsét. 10 óra viselés után már eléggé elfárad a szem hozzá, mégis csak egy idegen test a szemedben. Tehát ebben a formában igaz, hogy egészségtelen, ha csak azt hordod. 14 év felett szoktunk adni, mert a gyerekek még nem biztos, hogy annyira megbízhatóak ilyen téren, hogy megfelelően ápolják, ha havi lencse, akkor mindennap cserélik a folyadékot, plusz egyáltalán bele mernek-e nyúlni a szemükbe. Még nagyon durva ilyenkor a szemzáró izom fiatal korban, sokan nem bírják nyitva tartani amikor egy idegen testtel bele kell nyúlni a szemükbe. Ezeket gondold át, beszélj a szüleiddel, válasszatok egy optikát. Én személy szerint jobban ajánlom lencsénél az optometrista kontaktológusi vizsgálatot, mint a szemészorvosit. Mindenkettő jó amúgy, de mintha az előbbi türelmesebben vizsgálna, plusz ez a területe.

2017. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, nálatok nem lehet kapni Baush&Lomb PureVision 2D-t?
2017. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!