Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Első kontaktlencsénél meddig...

Első kontaktlencsénél meddig próbálgathatok különböző márkákat, amíg megtalálom az ideálisat?

Figyelt kérdés
Egyáltalán honnan tudhatom, hogy jó-e? Irreális elvárás, ha azt szeretném, hogy ne is érezzem, hogy a szememen van, vagy eleve ez a cél?
2017. dec. 10. 17:27
 1/4 Josephine Harkay ***** válasza:
48%
Elnézést, de gondoltál egy műtétre? Egyik lányom erősen rövidlátó volt és egy idieg kontaktlencsét használt, de miután sikeresen műtötték mintha egy új élete lett volna. Az orvos majd megmagyarázza hogy meddíg tart a gyógyulás ideje és hogy mi a rizikó.
2017. dec. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Voltál már vizsgálaton? Elmondják, hogy milyen kell, te is elmondod, hogy milyen igényeid vannak (pl.mennyit hordanád stb) és ajánlanak egy márkát, egy konkrét fajtát. Ezt érdemes kirpóbni, aztán utána lehet próbálgatni más lencséket is, hátha az jobb lesz. Össze lehet hasonlítani a tulajdonságaikat pl. oxigénáteresztő képesség, víztartalom és ezek alapján is dönthetsz, de igazából a viseléskor derül ki, hogy tetszik vagy sem. Ha jó lencsét használsz, akkor azt egyáltalán nem érzed, nagyon kényelmes lesz.
2017. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem voltam még vizsgálaton (már kontaktlencséhez), most megyek majd. Szemüvegem van, annyira nem vészes (az egyik -1,5 dioptria, a másik -1 cylinder dioptria nélkül), hogy 600 ezret rá akarjak költeni. Meg nekem annyira nem is szimpatikus a műtét abból a szempontból, hogy végül is egy invazív eljárás, lényegében a saját szaruhártyádból "csiszolnak" neked kontaktlencsét. Jó nekem a levehető. Főleg mozgáshoz szeretném, elegem van abból, hogy ha youtube-ról csinálok jógát, akkor szemüveg nélkül nem látom rendesen a tablet képernyőjét, a szemüveg meg állandóan le akar esni, ha előre kell hajolni. Ilyenekhez kényelmesebb lenne a kontaktlencse.
2017. dec. 13. 17:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Első: nem én pontoztalak le. Abszolút segítőkész hozzászólást írtál, még ha nem is akarok élni a tanáccsal. Nem szokásom senkit lehúzni ilyesmiért. Én zöld kezecskét adtam.
2017. dec. 13. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!